06 Eylül 2013 #1998044

Yesil-Kart.com Alınmayan Kart İçin Ücret Talep Ediyor!

23-03-2009 yılında elektronik ortamda ücretsiz denilerek form doldurularak kazandığınız denilen yeşil kartın, o zamanlarda PTT yoluyla evime kadar gelen 50 tl lik ücretli postayı kabul etmediğimi telefon ve mail yoluyla itirazımı belirttiğimi ki (tamam beyefendi iptal ediyoruz denilmişti) geçen 4 yıl içerisinde tekrar tekrar mailime ücretim ödenmediğini ve icra yoluna gidileceğinden bahsedildiği açıkça görünmektedir.


Yapılan araştırmalarda da herhangi bir ücret alınmadığı hukuki araştırmalar sonucu da ispat edilmiş bu firmayı hakkımın sonuna kadar gideceğimi bilmesini istiyorum.

Şaban 703 Okunma

Cevaplar

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi11 Eylül 2013

    Sayın Güner, Daha öncede belirttiğimiz gibi başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza göndermiş bulunuyoruz. Yasal cayma hakkınızın yasal süresi olan 7 gün içinde iptal talebinde bulunulmamıştır. Detaylı bilgi almak için kurumumuza hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında 0216 347 26 00 nolu telefondan ve [email protected] e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Şaban10 Eylül 2013

    peki sizin dediğiniz gibi iade olmuşsa siz bu fiyatı neden istiyorsunuz. sonuçta benim elimde olan bir şey yoksa neden almadığım bir ürünün parasını ödemek zorunda kalıyorum. sadece form doldurarak insanlardan haksız kazanç sağlamak mı sizin ilkeleriniz... cayma hakkım ürünü zaten almayarak yaptım ben talebimide telefonda zaten bildirdim kayıtlarda varsa araştırın bir bakın zahmet olmazsa..

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi06 Eylül 2013

    Sayın Güner, Başvuru formunun tüm aşamalarında başvurunun ücretli olduğu ve nasıl tahsil edileceği belirtilmektdir. Başvuru formumuz 2004 senesinden beri hiç değişmemiş olup hiçbir zaman ücretsiz başvuru gibi bir seçenek yer almamıştır Sitemiz üzerinden 23.03.2009 tarihinde başvuru formumuzu doldurarak yapmış olunan Green card başvuruna ilişkin evrakları ve hazırladığımız vize formlarını 23.03.2009 tarihinde PTT ile tahsilatlı olarak vermiş olduğunuz adrese gönderdik. Göndermiş olduğumuz evraklar teslim almadığınız için tarafımıza iade oldu ve yine aynı tarihte evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildirilmiştir. 2009 tarihinden bu yana da başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıkla hatırlatma gönderilmiştir. .Söz konusu durumda biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza göndermiş bulunuyoruz. Yasal cayma hakkınızın yasal süresi olan 7 gün içinde iptal talebinde bulunulmamıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön