17 Mayıs 2013 #1802073

Yesil-Kart.com Alınmayan Hizmet İçin 9 Yıl Sonra Mail Gönderdi!

Yesil-kart.com adresinden 9 yıl sonra mailime uyarı gönderilmiş, firmadan almadığım bir hizmet için gönderdiklerini söyledikleri evrak ücreti olarak 39 TL'lik bir ödeme istiyorlar. Sitenin o günkü başvuru sayfasına baktım, herhangi bir sözleşme metni yok ayrıca evrakların zaten posta ile gönderildiğine dair bir de not var en altta, ama evraklar bana ulaşmamış,peki bana ulaşmayan evraktan nasıl sorumlu olabilirim?


İhbarnameler imza karşılığı teslim edilir ve üzerinde ilgili icra dairesine gönderilir ,bana böyle bir ihbarname gelmedi. Bu konuda destek bekliyorum.

Naime 389 Okunma

Cevaplar

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi16 Ocak 2014

    Başvuru formumuz 2004 senesinden beri hiç değişmemiş olup PTT ile tahsilatlı olarak vermiş olduğunuz adrese gönderileceği ve başvuru formunun tüm aşamalarında başvurunun ücretli olduğu, nasıl tahsil edileceği belirtilmektdir. sitemizden kredi kartıyla ödeme alınmamaktadır. Hazırlamış olduğumuz evrakları PTT kanalıyla 16.12.2004 tarihinde, tahsilatlı olarak gönderilmiştir. Gönderdiğimiz evraklar 22.12.2004 tarafımıza iade olmuş ve evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildirilmiştir. O tarihten bu yanda da başvurunuz esnasından belirtmiş olduğunuz cep telefonuna sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıklarla hatırlatma gönderilmiştir. Söz konusu durumda biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza göndermiş bulunuyoruz.

  • Naime16 Ocak 2014

    Bana posta yolu ile yada telefon yoluyla herhangi bir bilgi gelmedi, elime ulaşmamış olan evrağa ödeme yapamam. Satın almadığım bir hizmet için ödeme yapamam. İnternet Sitelerinden yapılan bu tip alışverişlerde önce ödeme yapılır,kredi kartı bilgileri girilir ondan sonra hizmet sunulur,siz de madem bu hizmeti ücretli sunuyordunuz,ki böyle bir açıklamanız yoktu,olsaydı başvurmazdım zaten,kredi kartından ücreti aldıktan sonra gönderseydiniz her ne gönderiyorsanız. 10 yıl sonra mı aklınıza geldi tahsilat,ki böyle birşey yok.

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi22 Ağustos 2013

    Sayın Cesur, Web sitemizdeki başvuru formu, sözleşmenin kabulu ve girilen bilgilerin onayı yapılmazsa kayıt kabul etmesi mümkün değildir. Sitemiz üzerinden 11.12.2004 tarihinde başvuru formumuzu doldurarak yapmış olunan Green card başvuruna ilişkin evrakları ve hazırladığımız vize formlarını 16.12.2004 tarihinde PTT ile tahsilatlı olarak vermiş olduğunuz adrese gönderdik. Göndermiş olduğumuz evraklar 22.12.2004 tarihinde tarafımıza iade oldu ve yine aynı tarihte evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildirilmiştir. O tarihten bu yanda da başvurunuz esnasından belirtmiş olduğunuz cep telefonuna sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıklarla hatırlatma gönderilmiştir. Söz konusu durumda biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza göndermiş bulunuyoruz. . Başvuru formunun tüm aşamalarında başvurunun ücretli olduğu ve nasıl tahsil edileceği belirtilmektdir. Başvuru formumuz 2004 senesinden beri hiç değişmemiş olup hiçbir zaman ücretsiz başvuru gibi bir seçenek yer almamıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön