19 Nisan 2013

Yesil-Kart.com Ücretlendirme!

08. 10. 2004 internet üzerinde gördüğüm Greencard başvurusunda bulunduğumda herhangi bir ücret talebinde bulunmayan bu danışmanlık şirketi. Ptt ile bana kapıda ödemeli 39 tl bir kargo gönderdiler. Ücreti duyunca aynı şekilde kargoyu kabul etmediğim gibi geri iadede bulundum ve telefonla da kargoyu geri iade ettiğimi ve bunu düşünmediğimi bildirimde bulundum.

Aradan geçen 10 seneye aşkın bir zamandan sonra bugün itibarı ile bir mail aldım. 1023217 başvuru no ile başlayıp 39 tl borcumun olduğunu ve bunu ödemez isem icra yolu ile alabileceğini ima eden bir mesaj aldım. Bu danışmanlık şirketine güvenim tamamiyle sarsıldı. Savcılığa şikayette bulunmak gerekir bilişim suçu işliyor.

Memet 351 Okunma

Cevaplar

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi22 Ağustos 2013

    Sayın Akkar, Başvuru formunun tüm aşamalarında başvurunun ücretli olduğu ve nasıl tahsil edileceği belirtilmektdir. Başvuru formumuz 2004 senesinden beri hiç değişmemiş olup hiçbir zaman ücretsiz başvuru gibi bir seçenek yer almamıştır. Sitemiz üzerinden 08.10.2004 tarihinde başvuru formumuzu doldurarak yapmış olunan Green card başvuruna ilişkin evrakları ve hazırladığımız vize formlarını 11.10.2004 tarihinde PTT ile tahsilatlı olarak vermiş olduğunuz adrese gönderdik. Göndermiş olduğumuz evraklar 04.12.2004 tarihinde tarafımıza iade oldu ve yine aynı tarihte evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildirilmiştir. Başvuru esnasında onaylanan sözleşme gereği cayma hakkı 7 gündür. Bu süre sonunda iptal işlemi gerçekleşemez. 2004 tarihinden bu yana da başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıkla hatırlatma gönderilmiştir

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön