06 Şubat 2014

Yesil-Kart.com Elime Ulaşmayan Belgeler İçin Para Talep Ediyor

2009 yılında kendim bile hatırlamadığım ve elime ulaşan hiçbir belge olmamasına karşın yeşil kart başvurusu adına 5 sene sonra 59 TL talep edilmekte. Aynı mail adresimi 2004 senesinden beri kullanmaktayım. Önemli bilgiler her zaman klasörlerimde mevcuttur. Adıma böyle bir mail gelmemiştir. Ekstradan istenen bu para dahilinde avukatımla yaptığım görüşmede Net ortamı üzerinden yapılan bu gibi işlerde karşı tarafa bu meblağ adına bir belgenin iletilmesinin zorunlu olduğunu aksi taktirde bunun bir suç olduğunu iletmişlerdir.

Aynı adreste 10 senedir oturmaktayım. Aynı hattımı 8 seneye yakın kullanmaktayım ve ispatını yapabilirim. Avukatımla tazminat davası hazırlığı içerisine girdik. İnşallah olacak.

Mehmet 619 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet 10 Şubat 2014

    Tamamen standart mesajlar ve çözümcü değil.

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi06 Şubat 2014

    Sayın Duman, Sitemizden yapılan başvurular 3 aşamadır. İlk aşamada bilgiler girilmekte ve ödeme türü seçilmektedir. İkinci aşamada girilen bilgiler ve ödeme başvuru sahibine tekrar gösterilmekte, doğru ise onayı istenmektedir. Başvuru sahibini onayı ile birlikte bilgiler son aşamada sisteme kaydedilmektedir. Web sitemizdeki başvuru formu, sözleşmenin kabulu ve girilen bilgilerin onayı yapılmazsa kayıt kabul etmesi mümkün değildir.19-01-2009 tarihinde internet sitemiz üzerinden yaptığınız Green Card başvurunuza istinaden vize formlarınız hazırlanarak tarafınıza 20-01-2009 tarihinde PTT ile gönderilmiştir. Gönderdiğimiz evraklar 26-01-2009 tarihinde tarafımıza iade olmuş ve evraklarınızın durumu size aynı tarihte e-mail ve sms ile bildirilmiştir. O tarihten bu yanda da başvurunuz esnasından belirtmiş olduğunuz cep telefonuna sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıklarla hatırlatma gönderilmiştir. Son gönderdiğimiz uyarının tarafınızca ilk defa görülmesi, gönderdiğimiz ilk uyarı olduğu anlamına gelmiyor. Söz konusu durumda biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza göndermiş bulunuyoruz.

  • Mehmet 06 Şubat 2014

    Şu an itibari ile araştırmalarım süresince Ankara Mahkemesi İcra Müdürlüğü ve konuşmuş olduğum 4 avukat adına devlet dairesi icra müdürlüğü veyahut noter imzalı bir belge olmadan gönderdiklerinin sadece bir kağıt parçasından ibaret olduğunu bana gelen ihtarname ile birlikte sadece borçsuz olduğum ibaresi adı altında herhangi bir icra müdürlüğüne başvurduğumda borcumun olmadığını kanıtlayan bir belge olduğunu ve tekrar aynı şekilde İlamsız Takip gönderdiklerinde ise hizmeti almadan para talep edildiğinden dolayı dilediğim kadar Tazminat davası açıp kazanma oranımın da ellerinde istedikleri kadar belge olsun %99 olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.Ben parayı yatırmayacağım.Umarım gereken hukuksal işlemleri yaparsınız ve sayenizde cebime para girer.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön