23 Nisan 2013

Yesil-Kart.com Amerika Green Card Başvuru Ücreti İsteniyor!

Bu hafta yeşil-kart. com adresinin hukuk bürosundan aldığım emailde 2005 yılında yeşilkart başvurusu yaptığım, 3 aşamalı başvuru evrakının düzenlenip tarafıma gönderildiği ve fakat postadan almadığım belirtilmekteydi. Onlarla yapmış olduğum sözleşme gereği 39 TL borç bakiyemin göründüğü ödemediğim takdirde 7 gün içerisinde yasal işlem başlatacakları yazılıydı. tabiki yasal işleme avukat ve mahkeme masrafları dahil edileceği bilgisi verilmiş.

Amaç beni bilgilendirmek mağdur etmemek. bu kadar iyi niyetli bir firma neden 2005 yılına ait bir borcu 2013 yılında ister ayrıca teslim almadığım bir hizmetin parasını niye ödeyeyim bunu anlamış değilim. aynı durumdaki arkadaşlardan yardım istiyorum ne yapayım.

Reyhan 647 Okunma

Cevaplar

  • Yesil-Kart.com Temsilcisi22 Ağustos 2013

    Sayın Gülmez, Sitemiz üzerinden 01.09.2005 tarihinde başvuru formumuzu doldurarak yapmış olunan Green card başvuruna ilişkin evrakları ve hazırladığımız vize formlarını 01.09.2005 tarihinde PTT ile tahsilatlı olarak vermiş olduğunuz adrese gönderdik. Göndermiş olduğumuz evraklar 09.09.2005 tarihinde tarafımıza iade oldu ve yine aynı tarihte evraklarınızın durumu size e-mail ve sms ile bildirilmiştir. 2005 tarihinden bu yana da başvurunuz esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza sms ile, e-mail adresinize e-posta ile ve yazışma adresinize mektup ile evraklarınızın durumu ve ödemeniz konusunda düzenli aralıkla hatırlatma gönderilmiştir. Başvuru esnasında onaylanan sözleşme gereği cayma hakkı 7 gündür. Bu süre sonunda iptal işlemi gerçekleşemez. Biz, başvuru anında onayladığınız hizmet sözleşmesinde yer alan edimlerimizi yerine getirerek evraklarınızı hazırlayıp tarafınıza gönderdik. Fakat tabii ki unutma, gözden kaçırma, haber almama, o an adreste bulunmama gibi durumlarınızı düşünerek bilgilendirmeyi tercih ediyoruz. Son gönderdiğimiz uyarının tarafınızca ilk defa görülmesi, gönderdiğimiz ilk uyarı olduğu anlamına gelmiyor. Mağduriyetinize sebep olmamak için borcunuza her hangi bir faiz işletmiyoruz.

  • Reyhan26 Nisan 2013

    şikayetim üzerine yapılan bir işlem veya geri dönüş olmadı.benim uzun aramalarım sonucunda telefonla görüştüğüm bir çalışan, parayı ödemem gerektiği ödenmediği takdirde neler oldugunu göreceğimi, yasal yollardan takip edip alacaklarını söyledi.Benim formu doldugum tarih çok eski o zaman sözleşme varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum.o sözleşleşmeyi istemistim daha önceden fakat göndermediler.yasal bir hak idda etmem içinde parayı ödeyip ondan sonra benim karşı işlem başlatmam gerektiğinin bilincinde olarak, parayı hesaplarına yatırdım.bahsettiğim telefon görüşmesinde parayı yatırdıktan sonra yeniden çekileşe katılma hakkım oldugunu ve evraklarımı göndereceklerini söylediler.fakat ben kesinlikle böyle bir şey istemediğimi, adıma herhangi bir işlem yapmamasını , herhangi bir yere başvurulmamasını,yeniden çıkacak herhangi bir ödemeyi kesinlikle kabul etmediğimi ve tüketici kanununa göre VAZGEÇME hakkımı kullandığımı kendilerine email. ile ilettim.siteniz tarafından da VAZGEÇME hakkımı kulladığımı ilgili firmaya belirtilmesini istiyorum.ilginize teşekkür ediyorum.konuyla ilgili epey magdur kişi var.ama bu gerçekten modern dolandırılıcık.almadığım bir hizmet için 8 yıl sonra para ödüyorum.kolay gelsin iyi çalışmalar iyiki varsınız

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön