27 Kasım 2017
Yorum Yap
#9830150

YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım)  Haksız Açma/Kapama Bedeli Alıyor

Yepaş tarafından 22/11/2017 tarihinde tarafıma kesilen faturada ilk faturam olmasına rağmen ve güvence bedelini de ödememe rağmen tarafıma 28 TL açma/kapama bedeli yansıtılmıştır. Sıkıntının düzeltilmesini talep ediyorum.

Halil 606 Okunma

Cevaplar

 • Halil13 Aralık 2017

  "Elektrik enerjisinin yeniden bağlanması için ibaresine dikkat etmenizi öneririm benim o evdeki ilk faturam bunu anlatmaya çalışıyorum yeniden bağlantı yok benim aboneliğimde bunu neden anlamıyorsunuz aldığınız para haram para bende size ve her kim bu konu hakkında buna göz yumduysa ona da hakkımı helal etmiyorum

 • YEPAŞ (Yeşilırmak Elektrik Perakende) Temsilcisi30 Kasım 2017

  Sayın Halil İbrahim YILDIRIM, EPDK mevzuatları gereği "Elektrik enerjisinin yeniden bağlanması için, tüketici tarafından ödenecek kesme-bağlama bedeli, kesme-bağlamanın TEİAŞ veya dağıtım şirketi tarafından, görevli tedarik şirketine bildirimini takip eden bir sonraki döneme ait ödeme bildirimine yansıtılır." Yapılan yeni aboneliklerde, çıkan ilk ay ki faturanıza yansıtılan kesme-bağlama ücreti şirket tasarrufunda belirlenmemiş olup EPDK mevzuatları kapsamında belirlenerek yürütülmektedir. Saygılarımızla.

 • Halil30 Kasım 2017

  Araştırma yaptığımda aynı sorundan dolayı Kayseri Mahkemelerine dava açılmış ve dava tüketici lehine sonuçlanmış. Haksız kazanç sağlamanız sizin gibi bir firmaya yakışmadı.

 • Halil27 Kasım 2017

  BİMER, şikayetvar, Tüketici Hakem Heyeti talepte bulunduğum merciiler bunlar. Haber programlarınada mail atıyorum sırayla yaptığınız bu haksız kazanç için kamuoyu yaratılırsa sizde geri çekilmek durumunda kalırsınız.

 • YEPAŞ (Yeşilırmak Elektrik Perakende) Temsilcisi27 Kasım 2017

  Değerli müşterimiz Halil İbrahim YILDIRIM ; Şikayetiniz ile ilgili derhal inceleme çalışmalarımız başlatılmıştır. Detaylı inceleme için gerekli bilgilere ulaşmak adına sizinle kısa süre içerisinde iletişime geçeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler