15 Şubat 2013

Gaziosmanpaşa Hst. Acilde Para Alıyor!

Bu gece 8 aylık kızım ateşlendiği için gece 04:00 civarında Hastanenin acil kapısından girdik. Bizi 2. kata çocuk polikliniğine yönlendirdiler. Doktor tahliller istedi ve yaptırdık. Vezneden bizden para istendi acil hasta olduğunu söylediğimizde Açılın aşağıda olduğunu söylediler.

Bizde acilden girdiğimizi ve bu kata yönlendirildiğimizi söylediğimizde, Hastanın Ateşi 39. 5'u geçmedikçe acil olarak görmediklerini söylediler ve ödemeyi aldılar. Benim bildiğim Türkiye genelinde hiçbir hastanenin acilinden para alınmadığı. Bu hastanenin farkı nedir? Neden acil getirilen hastalardan normal poliklinik ücreti alınmakta?

Esen 880 Okunma

Cevaplar

  • Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Temsilcisi12 Mart 2013

    Merhabalar, Telefonda da görüşmüş olduğumuz üzere özel sağlık sigortalı hastaların acil kapsamında kabul edilip edilemeyeceği sigorta tarafından belirlenir. Dolayısıyla bu hastaların acilde ya da poliklinikte muayene edilmeleri durumu değiştirmez. Görevli arkadaş çocuk doktoruna muayene olmaya geldiğinizi düşündüğü için sizi 2. kat polikliniğe yönlendirmiştir. Ayrıca hastanemizde acil kapsamı Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlemiş olduğu 32 acil parametreye göre değerlendirilmektedir. Geçmiş olsun dileklerimizi sunar, sağlıklı günler dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön