07 Mart 2015

Yemeksepeti.com Kişinin İzni Olmadan Özel Bilgilerinin Paylaşılması!

Siteyi defalarca telefonla aradım, mail attım. Durumumu belirtmeme rağmen her seferinde tamam biz firmalarla görüşeceğiz size bir daha reklam SMS göndermeyecekler oldu. Firmaların çağrı merkezlerini aradım, restoranlarını aradım. Ama yine geliyor yine geliyor.
Bu siteden şikayetçiyim. Çünkü sitenin ayarlar bölümünde reklam SMS almak istemediğime dair bölümde durumu belirttiğim halde gönderiyorlar. Bu siteyle aramdaki sözleşmenin ihlali.
Kişinin izni olmadan özel bilgilerinin paylaşılması/satılması suçtur. Yasal yollara da başvuracağım.

Ertugrul 1.167 Okunma

Cevaplar

  • Ertugrul07 Mart 2015

    Bunların hepsi yanlış aynı klişe sözleri daha önce de söylediniz. Ama restoranlar SMS atmaya devam ediyorlar. Örnek; er konyalı beni arayın görüşelim buraya klişelerinizi tekrar tekrar yazmanızın bana bir faydası yok yasal yollara gitmek benim için zor değil yeterince boş vaktim var.

  • Yemeksepeti.com Temsilcisi07 Mart 2015

    Sayın Soydas, Öncelikle yanlış anlaşılma adına üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Yemeksepeti olarak bizler data paylaşımında bulunmamaktayız. Sadece sipariş verdiğiniz restoranlara adresiniz ile beraber yazdığınız ilk telefon numarasını siparişleriniz ile ilgili bir sorun olması durumunda iletişim kurulması ve restoran sisteminde kayıt oluşturulabilmesi adına paylaşmaktayız. Aksi bir durum söz konusu değildir. Tarafınıza mesaj gönderiminde bulunan restoran isimlerini paylaşmanız halinde, ilgili restoran yetkilileri ile yeniden irtibata geçerek gerekli güncellemelerin yapılması konusunda yardımcı olmak isteriz. Saygılarımızla. Yemeksepeti Kullanıcı İlişkileri Yetkilisi [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön