Yemeksepeti.com Kişinin İzni Olmadan Özel Bilgilerinin Paylaşılması!

Ertugrul S. |

Siteyi defalarca telefonla aradım, mail attım. Durumumu belirtmeme rağmen her seferinde tamam biz firmalarla görüşeceğiz size bir daha reklam SMS göndermeyecekler oldu. Firmaların çağrı merkezlerini aradım, restoranlarını aradım. Ama yine geliyor yine geliyor.
Bu siteden şikayetçiyim. Çünkü sitenin ayarlar bölümünde reklam SMS almak istemediğime dair bölümde durumu belirttiğim halde gönderiyorlar. Bu siteyle aramdaki sözleşmenin ihlali.
Kişinin izni olmadan özel bilgilerinin paylaşılması/satılması suçtur. Yasal yollara da başvuracağım.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Reklam-SMS-Mail

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ertugrul S.
  07 Mart
  10:51

  Bunların hepsi yanlış aynı klişe sözleri daha önce de söylediniz.
  Ama restoranlar SMS atmaya devam ediyorlar.
  Örnek; er konyalı
  beni arayın görüşelim buraya klişelerinizi tekrar tekrar yazmanızın bana bir faydası yok yasal yollara gitmek benim için zor değil yeterince boş vaktim var.

 • 07 Mart
  10:11

  Sayın Soydas,

  Öncelikle yanlış anlaşılma adına üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Yemeksepeti olarak bizler data paylaşımında bulunmamaktayız. Sadece sipariş verdiğiniz restoranlara adresiniz ile beraber yazdığınız ilk telefon numarasını siparişleriniz ile ilgili bir sorun olması durumunda iletişim kurulması ve restoran sisteminde kayıt oluşturulabilmesi adına paylaşmaktayız. Aksi bir durum söz konusu değildir. Tarafınıza mesaj gönderiminde bulunan restoran isimlerini paylaşmanız halinde, ilgili restoran yetkilileri ile yeniden irtibata geçerek gerekli güncellemelerin yapılması konusunda yardımcı olmak isteriz.

  Saygılarımızla.

  Yemeksepeti Kullanıcı İlişkileri Yetkilisi
  siparis@yemeksepeti.com