09 Kasım 2015

Yemeksepeti.com Dağıtım Bölgesi Sebebiyle Sipariş İptali...

Siteniz üzerinden Kastamonu Burger King şubesinden Kuzeykent mahallesine sipariş verilebiliyor. Hatta sayfayı açtığımda minimum Paket tutarının 7.50 TL olduğu, 30 dk. Servis süresi olduğu bilgisi yer alıyor. Ancak siparişimi vermemin hemen ardından Burger King İstanbul merkezden aranıyorum ve Kuzeykent mahallesine dağıtım yapılmadığı gerekçesiyle siparişim iptal ediliyor.

Bu durum 2 kez tekrarlandı. Yemeksepeti.com' da canlı yardım bölümündeki görevli ise mağazanın dağıtım yapamadığı bölgelere ait bir link bulunduğunu belirtiyor. Sitede benim adresim belli sonuçta, dağıtım bölgesi uygun değilse en başından sipariş vermemi engelleyebiliyorlar. Mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

Emre 184 Okunma

Cevaplar

 • Emre12 Kasım 2015

  Son açıklamanız daha anlaşılır olmuş. Tüketicinin faydası için restoranın dağıtım bölgesinin il çapında bir harita üzerinde sınırları açıkça görülür şekilde sipariş sayfasında yer almasını öneriyorum. Her sipariş için yeni bir sayfada liste kontrol etmenin tüketici için pratik bir uygulama olmadığını düşünüyorum.

 • Yemeksepeti.com Temsilcisi09 Kasım 2015

  Sayın Kayım, Bulunduğunuz semtin restoranın gönderim alanları içerisinde yer almasının, semtinizi seçtiğinizde restoranın listede yer almasının nedeni, restoran şubesinin bulunduğunuz semtte gönderim yaptığı birçok noktanın olmasıdır. Ancak bir semtin tamamına gönderim yapılamıyor olması dolayısı ile her restoranın uyarılar alanında gönderim yapılan bölgeler listesi bulunmaktadır. Bilginize sunarız. Saygılarımızla. Yemeksepeti Kullanıcı İlişkileri İ[email protected]

 • Emre09 Kasım 2015

  Tamam restoran her bölgeye dağıtım yapamayabilir. Ancak sayfa açıldığında benim gördüğüm koyu harflerle yazılmış Kuzeykent Mahallesine dağıtım yapıldığına dair bilgiler neden yer alıyor? Neticede bir bilişim firmasısınız, bununla ilgili gerekli düzenlemeleri neden gerçekleştirmiyorsunuz? Sitenizde görülen, Kastamonu'da şubesi bulunan ve bir "zincir restoran" olan Pizza Pizza ile Burger King arasında 700 mt mesafe var. Pizza Pizza'nın siteniz üzerindeki reklamlarına tıkladığımda "Kayıtlı adres bölgenize dağıtım yapılmamaktadır" gibi bir uyarı çıkıyor ve sipariş veremiyorum. Aynı uygulama neden Burger King için de uygulanmıyor? Verdiğiniz cevap terimlerle dolu kafa karıştırma amaçlı cevaptır.

 • Yemeksepeti.com Temsilcisi09 Kasım 2015

  Sayın Kayım, Şikayetiniz üzerine kayıtlarımız kontrol edilmiştir. Kontrol ettiğimizde, zincir bir restoran tercih ederek sipariş verdiğinizi görüntülemekteyiz. Konu hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Sistemimize üye olan restoranların büyük bir bölümü, semt bazlı gönderim yapmaktadır ve sistem bu nedenle semt bazlı restoran listelemektedir. Ancak tercih ettiğiniz zincir restoranların, gönderim bölgeleri noktasında diğer tekil restoranlardan bazı farklılıkları bulunmaktadır. Bu tarz restoranların, yakın lokasyonlarda birden fazla şubesi olması ve her şubenin bir semtin tamamına gönderim yapamıyor olması dolayısı ile gönderim bölgeleri cadde-sokak-mahalle bazlı belirlenmiştir. Her restoran şubesinin gönderim yaptığı alanların listesi, uyarılar bölümünde bulunmaktadır. Kontrol ettiğimizde, cadde-sokak bazlı adresinize gönderim yapılmadığını görüntülemekteyiz. Benzer bir restoranı tercih etmeniz halinde, uyarılar bölümünde yer alan gönderim bölgeleri listesini kontrol edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla. Yemeksepeti Kullanıcı İlişkileri İ[email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön