24 Mart
#11755339

YEDAŞ Zulmü!

Samsun Çarşamba Hürriyet Mah, 6 yıl zaman zarfında 1024 kez arıza kaydı verilmiş olup bazen 5 günde bazen de 8 saatte arıza giderdiniz. 8 kez EPDK nezdinde şikayette bulundum. Zira çürümüş hatları ve direkleri değiştireceğinizi defalarca yazılı beyan ettiniz ancak basiretli firma gibi davranmadınız. Anlaşılan EPDK'nın dağıtım şirketleri üzerinde herhangi bir yaptırımı ve etkisi yok. Müşteri hizmetlerini WhatsApp ve 186 üzerinden arıyorum. Çoğunlukta müşteriyi aldatmaya yönelik bilgiler veriyorlar. İhbar saatinden 10 saat geçmesine karşılık her aradığımda ekiplerimiz hareket etmiştir diyorlar. Bir de dilerseniz aciliyetinizi ya da kaydınızı yenileyelim diyorlar. Pes doğrusu.


3 maymunu oynamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz bilmiyorum ama oyunculuk yerine icraat yapın. Son İki sene içinde hat yenileme mazeretiyle haftalarca tam gün enerjisiz bıraktınız. 30 km uzaklıktaki bir yeri yamalarken neredeyse bütün ovanın enerjisini yetersiz trafo olduğu için ya da tecrübesiz elemanlar yüzünden kestiniz. Az ve yetersiz ekiplerin arızalı sahaya gelmesi çok uzun zaman alıyor. Gece 12 'den sonra sadece kamu binaları bankalar için nöbet bekliyorlar. Buna göre 24 saat arıza ekibi sahada sözü, tamamen aldatmacadır.


Web sitenizde YEDAŞ'ın aldığı ödüllerden bahsediyorsunuz. Sanırım sözde aldığınız ödülleri şu gerekçelerden aldınız. Tıbbi cihaz bağımlısı olan hastaları mağdur ettiğinizden
cenazesi olanları el feneriyle baş başa bıraktığınızdan okulları ve camileri kararttığınızdan buzdolaplarındaki gıdaların bozulmasından kuluçka makinesi içindeki civcivlerin telef olması ve sağım ineklerinin sağım zamanının geçmesinden
elektrikli alet ve aydınlatmaların voltaj dengesizliği nedeniyle hasar görmesinden
tüm YEDAŞ ekibine ve kurumuna; takdim etmek üzere sorumsuzluk plaketini bizlerde vermek için; Beldemize bekleriz.


Arıza ekibine yamaması için verdiğiniz malzemeleri ve yakıt giderlerini, hat yenileme işlemi için kullansaydınız ne siz yorulur ne biz mağdur olurduk. Bir Meltem esintisine dayanamayan telleri, miadını doldurmuş trafoları yenilemek için çekinmeden faturalara yansıtabilirsiniz. Nasıl olsa alıştık. Ayrıca devrilen ağaçları bahane edecektiniz neden direkleri ağaçların dibine diktiniz. Madem direkleri diktiniz kesilmesi emrini ve genelgesini de siz çıkarmakla mükellefsiniz. YEDAŞ'ın elektrik dağıtım kurumu olduğunu sanıyordum, oysaki mazeret üreten ve yatırım yapmaktan imtina eden bahaneler kurumu olduğu görülmektedir. Dağıtımlı dilekçedir.

Bülent Bülent 4.724 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları