14 Haziran
#12107342

YEDAŞ , Sokak Lambaları Yanmıyor!

Ordu İli Mesudiye İlçesi Çavdar Mahallesinde bulunan 157419 numaralı sokak lambasının yanmadığını Mesudiye YEDAŞ Elektrik dağıtım firmasına bildirdim. YEDAŞ yetkilileri söz konusu direkte takılı bulunan lambayı (armatürü) hiçbir bilgi vermeden tamamen söküp alıp götürmüşlerdir. Bunun üzerine yapmış olduğum sorgulamada YEDAŞ yetkilisi bir bay lamba eve bakıyorsa onun için sökülmüştür cevabını vermiştir. Kendisine eğer eve bakıyorsa yönünü değiştirebildiniz sökmenize gerek yoktu demem üzerine git kardeşim kime şikayet edersen et istersen git savcılığa şikayet et cevabını vermiştir.


Kendisine evin yakınlarında başka bir evin olmadığını ve sokak lambasının bulunmadığını karanlıkta eve gidip gelmekte çok zorluklar çektiğimizi bunun doğru olmadığını söyledim.


Mahalleye yakın olmayan ve hatta yanında yöresinde ev dahi bulunmayan yerlerde, bazı evlerin üç kenarında, bazı evlerin direk önlerinde ve hatta harmanlarda dahi takılı bulunan sokak lambaları varken, ve bunların enerjisi sokak lambalarına verilen enerjiden karşılanırken neden ihtiyaç duyulan bu yerdeki sokak lambasının söküldüğüne bir anlam verilmemektedir.
Söz konusu numarası belirtilen direğe armatör takılarak mağduriyetimizin giderilmesi konusunda gereğini önemle arz ederim.

Nihat Nihat 1.273 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları