27 Ekim 2016

YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım) Elektriğimi Hemen Açmadı...

Elektrik faturamı ödemediğimden dolayı elektriğimi kestiler. Aynı gün faturamı saat 18:30'da ödedim fakat elektriğimin bir ertesi gün açılacağını müşteri hizmetleri söyledi. Bizden bütün tüketicilerden açma kesme bedeli alınıyor. Takriben 20 TL olduğunu biliyorum peki bunun karşılığı olarak ise biz tüketiciler 1 gece 1 gündüz elektriksiz geçiriyoruz günümüzü. Çağımızın en önemli ihtiyaçlarından birinin cezasını ödüyoruz açma kesme bedelini alıyorsunuz elektriksiz kalıyoruz ama karşılığı yok. İş saati içerisinde açma - kesme yapıyorsunuz biz hangi ülke de yaşıyoruz? Teşekkürler bize şikayet yazma hakkı verdiğiniz için.

Niyazi 382 Okunma

Cevaplar

  • YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım) Temsilcisi18 Kasım 2016

    Sayın N., Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Kesilmiş olan Elektriğin yeniden bağlanması kısmında belirtildiği üzere; MADDE 25 — (1) 10, 13, 14 ve 24 üncü maddeler uyarınca dağıtım lisansı sahibi tüzel kişi tarafından elektriği kesilmiş olan müşterinin, ilgili yükümlülüklerini yerine getirmesi kaydıyla; a) İmar yerleşim alanında iki iş günü içerisinde, b) İmar yerleşim alanı dışında üç iş günü içerisinde, elektrik enerjisi yeniden bağlanır. [1],[2],[3] (2) Elektrik enerjisinin yeniden bağlanması için, müşteri tarafından ödenecek kesme-bağlama bedeli, kesme - bağlamanın dağıtım şirketi tarafından perakende satış lisansı sahibi tüzel kişiye bildirimini takip eden bir sonraki döneme ait ödeme bildirimine yansıtılır. Fiilen elektriği kesilmeyen aboneden kesme-bağlama bedeli talep edilmez. Yukarıda da belirtildiği üzere; Tarafınızla yapılan görüşme sonrasında faturanızın otomatik ödeme talimatındaki aksaklık sebebi ile ödenemediğini belirttiniz. Yapılan incelemelerde elektriğinizin kesme işlemi 26.10.2016 tarihinde gerçekleştiğini, ödeme işleminin ise 26.10.2016 tarihinde mesai saatinden sonra yapıldığı tespit edilmiştir. Elektrik açma işleminiz bu nedenle 27.10.2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. YEDAŞ( Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.)

  • YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım) Temsilcisi11 Kasım 2016

    Sayın N., Şikayetiniz ile ilgili olarak takip sürecimiz başlatılmıştır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. En kısa süre içerisinde tarafınıza telefon ya da e-posta yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön