23 Ocak 2014
Yorum Yap
#2251720

Yataş Hijyen Kurallarına Uygun Olmayan Yastık Gönderdi

K.köy Yataş Bayii'nden, 114 TL vererek 2 adet visco Therapy SPA yastık aldım. Karton kutu içine konulmuş, poşetsiz yastıklardı. Yani mağazaya girdiğinizde, kutusundan çıkartıp, elleyebileceğiniz yastıklardı. Yataş işin kolayını bulmuş, tüketici kanununa aykırı olarak, hijyenik diyemeyeceğimiz 1 şekilde paketlediği ürünün kutusuna"hijyeniktir" yazmış.


Aldığım yastıkları, evimdeki yastıktan daha alçak diye, henüz kullanmamışken iade etmek istedim. Bana"hijyenik ürünü geri almıyoruz"diye yanıt döndüler. 1 poşetin içine paketleyip satsalar, ben o poşeti açsam haklılar ama satıcının elleyebildiği 1 ürünün, hijyenik olması tamamen yanıltmacadır. Ben bu ürünleri iade etmek istiyorum. Ek olarak kanunen, iade hakkımdır.

Fisun 1.979 Okunma

Cevaplar

 • Fisun04 Şubat 2014

  müşteri memnuniyetinin, başka müşteriler getirdiğinin; memnuniyetsizliğin de yeni müşterilere muhtaç ettiğinin asla bilincinde değiller. kanunun sağladığı hakları, sırf müşteri memnuniyeti ve güveni artırma amacı ile daha da genişletildiği firmalar varken (örneğin beğenilmeyen malın iadesi), bu firma "sattığı ayıplı mal"ın bile iadesini almaktan aciz ve sizi hakkınızı kanunen arama noktasına getiren bir firma. asla ama asla alışveriş yapmayın. bana 15 gündür çözüm sunmadılar. ilk iş kaymakamlık hakem heyetine başvurup, gerekli ihtarnameyi çekeceğim. işten izin alıp bu tarz işlerle uğraşamayacak durumda iseniz, kesinlikle ama kesinlikle bu firmadan alışveriş yapmayın.

 • Fisun31 Ocak 2014

  söz verdiğiniz üzere, bugün gün içinde sizden yanıt beklemekteyim. bilginiz ricasıyla,

 • Fisun29 Ocak 2014

  Yataş'ın bana özelden yanıtı: Sn. Müşterimiz, Visco ürünlerin yapısı itibariyle kendine has kokusu vardır , üretimi sağlandıktan sonra poşetli ambalajlanması durumunda yoğun koku şikayetine neden olacağından dolayı hava alabilmesi için karton kutulu şeklinde fabrika çıkışı yapılmaktadır.Ürünlerimizde fabrikasyon problem olmaması durumunda değişim yapılmamaktadır. Yani şunu diyorlar: Evet, satıcılarımız veya başkaları, bu ürünleri elleyip mıncıklayabilir, buna çözüm bulamadık, teknoloji ilerlemiş olabilir ama, bir çözüm de araştırmadık, bu şekilde BİZCE hijyeniktir. Sizin ne düşündüğünüz, kanunen bu yaptığımızın sağlık bakanlığı kurallarına uygun olup olmaması da umrumuzda değil. Tüketici haklarını önemsemiyoruz. Bize göre "hijyenik" olması yeterlidir. Satıcılarımız aldığınız yastıkları pis elleri ile mıncıklamış olabilirler ama, ellerini protex ile yıkadıkları için BİZCE çok hijyenikler.... Buradan hareketle ben yeni bir iş fikri edindim: Evde yaptığım akide şekerlerini sokakta satıp "poşetlesem kimyasal bulaşacaktı, hem poşette kimyasallar var kanser olursunuz mazallah, evde yapılmış en hijyenik, BANA GÜVENİN!" diye satabilirim demektir. Mantık, bunu gerektiriyor. Mantıksızlığın başladığı yerde ise, Yataş'ın müşteri hizmetleri anlayışı... Açık söylemek gerekirse, müşterisine bu kadar "zekasızsınız, cahilsiniz" diyen bir başka firma ile karşılaşmamıştım. İnanılmaz! Kendilerine kanuni ve tüm diğer yerlerden gereken takibi yapacağımı ilettim. Tüm diğer müşterileri gibi bana da "uğraşsın amaaannn, bakarız! hiç birşey yapamaz" mantığı ile baktığından eminim. Zaten dün dolaştığım 3 bayii, "Yataş'la çalışırsanız, siz kaybedersiniz." diye bilgi de verdi. "Müşteriler uğraşıyorlar, uğraştıklarıyla kalıyorlar" diyen 3 bayii sözkonusu. Ve üşenmeyip ses kaydı aldım. Tüm dedilleri topladığımda, gereken davayı da açacağım. Dediğim gibi, 2014-2015 yakında ölmeyi düşünmüyorum. Buna özel vakit ayıracağım!

 • Fisun27 Ocak 2014

  Yataş firması, kendisine iletilen sorulara "bize şuradan ulaşabilirsiniz, bizimle iyi ki iletişim kurdunuz" dışında herhangi bir somut/çözümcü/olumlu/olumsuz geri dönüşte bulunmamaktadır. "Herkese gönderdikleri otomatik/copy-paste mesaj" ları, müşteriye "yanıt verildi" olarak saymaktadır. Yani kanatimce Yataş; müşteri memnuniyetini içselleştirmekten uzak, son derece şekilci, bir firmadır. Benim sorunuma olumlu/olumsuz çözüm bulunamadı. 100TL'lik işte ben bunu yaşıyorsam, aman diyeyim 3.000TL'lik mobilya falan almayın Yataş'tan. Asla tavsiye etmem. Satışı yaptıktan sonra, gerisini umurdadıklarını sanmıyorum. Şekilci bir müşteri memnuniyeti anlayışları var. Dikkat edin, bayiileri de mutsuz. Bayiisini mutlu edemeyen firmanın,bizi memnun etmesi olası değil. Aman diyeyim bulaşmayın bu firmaya. Buraya attıkları mesajda, benimle iletişim kurulacağı yazıyor. Arayan soran yok. Sakın hiçbirşey almayın. Tüketici hakları derneği üzerinden uğraşmak zorunda kalırsınız.

 • Fisun24 Ocak 2014

  ilaveten; bayiiniz, bu konuyu merkeze sorması gerektiğini iletti. ilk gün gittim size sorulmamıştı, 2.gün tekrar bayinize gittiğimde Yataş merkezin "bu ürünü geri almıyoruz" dediği bana iletildi. dolayısıyla konu;hem bayiinize, hem bayiiniz aracılığıyla size, hem de siteniz üzerinden tarafımca size iletilmiş durumdadır. ilaveten, poşetsiz sattığınız ürünün hijyenik olmadığını bilmediğinizi asla düşünmüyorum. ek olarak bayiiniz, geri iadenin "çok zor" olduğunu söyledi. tüm firmalar geri iade yaparken, sizin ne tip bir zorluk yaşadığınızı sorunca "bankaya faks çekmek lazım" dedi. bu tip bir zorluk, kabul sınırlarımın dışındadır. T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre hijyenik ürünün tanımı belli. Ve kanunen iade alma süreniz de belli (sizin hakkınız olan bölüm) bana kaybettirdiğiniz vakit ile ilgili, hakkım ile ilgili ve hijyenik olmayan ürünü hijyenik diye satıyor olmanız ile ilgili, elimden gelen tüm çabayı sarf edeceğimden emin olmanızı ricasıyla, en geç 27.01.2014 tarihinde somut sonucunuzla birlikte beni aramanızı rica ederim. iyi çalışmalar,

 • Yataş Temsilcisi24 Ocak 2014

  Sayın Tüketicimiz, Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili bizleri bilgilendirmiş olduğunuz için teşekkürlerimizi sunarız. 444 0 987 No.lu Yataş Danışma Hattımıza hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Şikayetiniz ilgili birimlere iletilmiş olup; konu hakkında en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Her zaman %100 Müşteri Memnuniyeti ve mükemmellik anlayışı ile çalışan firmamız, siz tüketicilerimizden gelen tüm talepleri büyük bir hassasiyetle değerlendirmektedir. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için, firmamızın ürün ve hizmetleriyle ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaya devam etmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Yataş Çağrı Merkezi 444 0 987 www.yatas.com.tr

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler