Değişim Yapmıyor

Niyaz Niyaz06 Mart 18:49

Enza Home İzmir Asmaçatı şubesinden 28 Şubat 2020'de 2070 TL ödeyerek 3 adet 90X190 Silver Therapy yatak aldık. Yatak ölçülerini yanlış ölçmüşüz, 90x200 olması gerekirken 90x190 ölçüp firmaya bildirdik. Onlar da yatakları teslim ettiler. Yatakları bazaya koyunca fark ettik hatayı. Daha paketi bile açmadan değişim için başvuru yaptık, aradaki fark ücretini de ödemeye hazırdık ne kadar çıkacaksa. Değişim talebi mağaza tarafından reddedildi. Sonra müşteri destek hattını aradık. Yatak teslim edildiği için iadesi yokmuş, sipariş üzerine üretiliyormuş. 40 küsur yıllık Yataş firması 90x190 en çok satılan yatağı, müşteri bulamam korkusuyla değiştirmek istemiyor.

Ayrıca parasını ödedik 1 hafta sonra geldi, 6. Günde biz bu hatayı fark edip, teslim almadan önce değişim isteseydik değiştireceklermiş söylediklerine göre. Bu durumda nasıl değiştireceklerdi? O da sipariş üzerine üretilecekti, yani işin içinde bariz yalan var. Ayrıca reklamlarında diyor 120 gün deneme süresi diye. Yatağı alırken böyle bir opsiyon sunulmadı bize satıcı tarafından. Herhangi bilgilendirme de yapılmadı. Reklamlarda ve sitesinde gördüğümüz için 120 gün deneme hakkı var sandık ki, biz ürünü hiç kullanmadık ve açmadık bile. 

Hala paketli halde duruyor. Yani bu ürün tekrar başka bir müşteriye satılabilir. Yıllardır sektörde kendisini lider, öncü firma diye gösteren Yataş demek ki hiç böyle bir şey ile karşılaşmamış veya çözmek istememiş. Sonuçta insanlık hali hata olabilir. Ayrıca yıllardır Yataş'tan aldık yataklarımızı hep, bir çok alışveriş yaptık ama böyle bir problemden sonra bir daha asla almam, aldırtmam.

Cevaplar

profile-icon Niyaz 15 Nisan 14:48

Büşra hanım telafi için hediye göndereceğini söyledi ama 3 hafta geçti hala gelen giden bir şey yok. Şikayetim çözümlenmedi, kimsenin ilgilendiği yok!

Yataş Logo Yataş 16 Mart 15:25

Merhaba, İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz.Bu süreç içerisinde tarafınıza telefon,sms ya da E-mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Yataş olarak her türlü talep ve şikayetleri çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Konuya dair en kısa sürede tarafınıza geri dönülecektir. Saygılarımızla, Web: www.yatasbedding.com.tr Çağrı Merkezi: 444 0 987

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Naim 03 Nisan 10:21  

  Yani dönüş yaptı ama olumlu mu değişim yapilmado

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Niyaz 15 Nisan 17:35  

  İlgileneceğiz dediler ama 3 haftadır ses yok. Çözümlenmedi.

 • profile-icon Zehra 11 Mart 09:32  

  Merhaba bizde aynı sorunla karşılaştık yatağı ve bazayı mağazaya götürdük kullancağımız bir ürün neden evde kalsın diye ürünü mağazaya götürünce değişim yapıldı sizinde imkanınınız varsa mağazaya götürüp bırakın

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler