02 Eylül 2013

Yapı Kredi Sigorta 'da İptal İşlemini Yapmıyor!

Yurt dışına çıkmak için turing 'den aracım için yeşil sigorta yaptırdım. (29 08 2013/12 09 2013) Özel nedenlerden dolayı seyahatimi iptal ettim. Sigortamı iptal ettirmek istediğimde, Yapı Kredi Sigorta iptalin mümkün olmadığını söyledi. Bana verilen poliçede bu konu ile ilgili hiç bir açıklama yok.

Kendi isteğim ile yaptırdığım sigortayı kendi isteğim ile iptal edemiyorum. Ayrıca 29/30 08 2013 akşamı aradığımda, bu şirketin tatil ve mesai günlerinde bu konulara cevap vermediğini öğrendim. Bu da bana anlamsız geldi. Kullanmadığım sigortanın beyan ettiğim tarihten itibaren iptalini istiyorum.

Mehmet 124 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet 27 Şubat 2014

  bu işi sadece siz yapmıyorsunuz.

 • Mehmet 12 Eylül 2013

  tek taraflı olarak bana iç prosedürlerini anlattılar.

 • Mehmet 04 Eylül 2013

  Benim şikayetim çok basit niçin 15 günlük sigorta iptal edilmiyor. bana verilen cevap "şirket içi kurallar gereği" . Derdimi tekrar söylüyorum, "niçin sigorta iptal edilmiyor?". iptal edilmeme sebebi şirket içi kural ise, benim de sorum şu " niçin bana zamanında, "sevgili müşterimiz, sen bunu artık iptal edemezsin, ölsen de kalsan da bu yolculuğa çık, yoksa biz bunu iptal etmiyoruz, şirketimizin keyfi kararı budur, ister beğen ister beğenme " denmiyor.

 • Yapı Kredi Sigorta Temsilcisi04 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, Siteniz aracılığıyla Şirketimiz’e iletilen talep tarafımızdan incelenmiş, talep sahibi ile iletişime geçilerek tüm bilgilendirmeler yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Yapı Kredi Sigorta A.Ş. Sayın Sigortalımız , Şikayet öneri ve taleplerinizi (0212) 336 09 09 no’lu telefondan ya da www.yksigorta.com.tr internet sitemiz aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön