Yapı Kredi Bankası'nın Hesap Kapatmama Taktiği.

Devrim E. |

Bundan aylar önce, Yapı Kredi Bankası'na ait tüm hesaplarımı kapatmama ve ilgili hesabın/hesapların kapatıldığına dair 'yazılı, imzalı evrak' almama rağmen, bugün gelen bir email ile "banka kartımın limitinin yükseltildiği uyarısı" aldım ve haliyle şoke oldum! Müşteri temsilcisini aradığımda, hesabımda 1 kuruş olduğu ve 'hesap kapatma talimatımın alınmasına rağmen' kapatılmadığı bilgisini aldım!

Banka, içeride alenen kuruş bırakarak, hem hesap işletim ücreti almak, hem de '12 yıl önce kullanılmış bir ATM kartını aktif gibi göstererek', haksız kazanç sağlama yoluna girmiş, bunu 'mevcut müşterileri kaybetmeme stratejisi' adı altında yapmış dahi olsa, 'Tüketici Hakları Hukuku ve Müeyyideleri'ne aykırı hareket etmiştir. Yapılan işlemin kanuni hiçbir hükmü olmadığı gibi, aynı zamanda bir suçtur. İlgili hesap ve kartın iptali gerçekleşmediği takdirde, yasal yollara başvurulacaktır.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Şube Hesap İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Devrim E.
  03 Temmuz
  20:39

  Banka yetkilisi ile yaptığım görüşmede, kapatma talimatını verdiğim son hesabıma, bir başka hesaptan 0,1 Kuruş (!) aktarım yapılmış. Buradan anladığım sonuç, bankanın hem müşterinin hesabını aktif tutarak bağlantıyı koparmamak, hem de içeride minimum düzeyde de olsa bir meblağ bırakarak, hesap işletim ücreti almak için bir fırsat yaratmış olması.

 • Devrim E.
  24 Haziran
  13:15

  Orayla görüştük zaten. Bu nasıl bir cevap?

 • 24 Haziran
  11:12

  Değerli müşterimiz,

  Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz.

  - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00)
  - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx )
  - @YapiKrediHizmet / Twitter
  - Yapı Kredi Hizmet / Facebook
  - PK:440 - Kocaeli

  Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.