19 Eylül 2013

Yapı Kredi Bankası'ndan Akıllı Şifre Cihazı Ücretinin İadesini İstiyorum!

Akıllı şifre cihazım arıza yaptı. Şubede muafiyet belgesi doldurdular. Yeni cihazın ücretsiz olarak gönderileceğini söylediler. Cihazın hızlı ulaşması için internetten de istek yap dediler.
Sistemden istek yaparken 25 TL ücret almadan 2. aşamaya geçmedi. Ben de geri vereceklerini varsayarak onayladım.

Şubeye sorduğumda memur; ''Yanlış yapmışsınız. Ben mesaj atmanızı söylemiştim'' dedi.
İnternetten mesaj yazdım, paranın iadesini istedim. Veremeyiz dediler. Tekrar mesaj yazdım.
Muafiyetimin olduğunu, hatanın benden kaynaklansa dahi niçin telafi edilemediğini, parayı geri istediğimi yazdım. Yine reddettiler ve teşekkür ettiler. Muafiyeti onaylanmış cihaz ücretinin iadesini rica ediyorum Yapı Kredi Bankası'ndan.

Erhan 50 Okunma

Cevaplar

 • Erhan 24 Eylül 2013

  Yapı Kredi Bankasında bulunan hesaplarımı şubeye giderek kapattım. Hesaplarımı kapattığıma dair imzamı aldılar. Kredi kartı ve ek kartlarımı da telefon ederek kullanıma kapattırdım. Aradan 1 hafta geçmesine rağmen hala internet şubesine girebiliyor ve kapatmış olduğum banka hesabımı ve kredi kartlarımı görebiliyorum. İnternet üzerinden canlı bağlantı kurduğum banka yetkilisi internet bankacılığını kullanıma kapatabilmem için 444'lü numaralarına telefon etmem gerektiğini söyledi. Olmayan hesap ve kart için neden hala benim uğraşmam gerekiyor? Niçin talebime rağmen hesap kapatılmamış? Niçin hala internet üzerinden de olsa Yapı Kredinin müşterisi olarak gözüküyorum?

 • Erhan 22 Eylül 2013

  Yapı Kredi haksız yere aldığı ücreti iade etmediği gibi anlamsız ve çözüme yönelik olmayan cevabı ile konu ile ilgilenmiş rolü yapmaktadır.

 • Erhan 20 Eylül 2013

  Ücret iadesi yapamayacaklarını söyledikleri eski mesajdan bahsetmiyorlarsa, yeni bir mail gelmemiştir. Yapı Kredi alınmaması gereken ücreti alıp, geri istendiğinde ''hayır kasaya girdi geri veremeyiz'' diyen esnaf gibi davranmaktadır. En az 25 yıldır müşterisi olduğum bankama bu tavrı hiç bir şekilde yakıştıramıyorum. Ücretsiz olarak vereceklerini beyan ettikleri (muafiyet belgesi doldurdular) cihaz için aldıkları ücretin iadesini bekliyorum.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi19 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, 2021687 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön