Yapı Kredi Bankası'ndan Akıllı Şifre Cihazı Ücretinin İadesini İstiyorum!

Erhan V. |

Akıllı şifre cihazım arıza yaptı. Şubede muafiyet belgesi doldurdular. Yeni cihazın ücretsiz olarak gönderileceğini söylediler. Cihazın hızlı ulaşması için internetten de istek yap dediler.
Sistemden istek yaparken 25 TL ücret almadan 2. aşamaya geçmedi. Ben de geri vereceklerini varsayarak onayladım.

Şubeye sorduğumda memur; ''Yanlış yapmışsınız. Ben mesaj atmanızı söylemiştim'' dedi.
İnternetten mesaj yazdım, paranın iadesini istedim. Veremeyiz dediler. Tekrar mesaj yazdım.
Muafiyetimin olduğunu, hatanın benden kaynaklansa dahi niçin telafi edilemediğini, parayı geri istediğimi yazdım. Yine reddettiler ve teşekkür ettiler. Muafiyeti onaylanmış cihaz ücretinin iadesini rica ediyorum Yapı Kredi Bankası'ndan.

Etiketler :

Diğer

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Erhan V.
  24 Eylül
  16:11

  Yapı Kredi Bankasında bulunan hesaplarımı şubeye giderek kapattım. Hesaplarımı kapattığıma dair imzamı aldılar. Kredi kartı ve ek kartlarımı da telefon ederek kullanıma kapattırdım. Aradan 1 hafta geçmesine rağmen hala internet şubesine girebiliyor ve kapatmış olduğum banka hesabımı ve kredi kartlarımı görebiliyorum.
  İnternet üzerinden canlı bağlantı kurduğum banka yetkilisi internet bankacılığını kullanıma kapatabilmem için 444'lü numaralarına telefon etmem gerektiğini söyledi.
  Olmayan hesap ve kart için neden hala benim uğraşmam gerekiyor? Niçin talebime rağmen hesap kapatılmamış? Niçin hala internet üzerinden de olsa Yapı Kredinin müşterisi olarak gözüküyorum?

 • Erhan V.
  22 Eylül
  19:58

  Yapı Kredi haksız yere aldığı ücreti iade etmediği gibi anlamsız ve çözüme yönelik olmayan cevabı ile konu ile ilgilenmiş rolü yapmaktadır.

 • Erhan V.
  20 Eylül
  11:03

  Ücret iadesi yapamayacaklarını söyledikleri eski mesajdan bahsetmiyorlarsa, yeni bir mail gelmemiştir.

  Yapı Kredi alınmaması gereken ücreti alıp, geri istendiğinde ''hayır kasaya girdi geri veremeyiz'' diyen esnaf gibi davranmaktadır. En az 25 yıldır müşterisi olduğum bankama bu tavrı hiç bir şekilde yakıştıramıyorum.

  Ücretsiz olarak vereceklerini beyan ettikleri (muafiyet belgesi doldurdular) cihaz için aldıkları ücretin iadesini bekliyorum.

 • 19 Eylül
  16:37

  Sayın Yetkili,

  2021687 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır.

  Saygılarımızla,
  Yapı Kredi Bankası
  Genel Müdürlüğü


  Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.