Yapı Kredi Worldcard Yıllık Üyelik Ücreti

Ali Ali 12 Ağustos 19:53

Yapı Kredi Bankası World Gold kredi kartımın Ağustos 2020 tarihinde World kredi kartı ekstreme yansıyan 158,50 TL kart üyelik ücreti adı altında alınan yersiz ve kanunsuz bedelin, aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği koşulsuz, şartsız iptal edilerek tarafıma bilgi verilmesini, aksi takdirde yasal haklarımı kullanacağımı arz ederim. Tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.

13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Ayrıca; yukarıda belirttiğim Türkiye Cumhuriyeti yasalarının, ilgili maddelerinde açıklığa kavuşturulmuş olan, geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hükmüne dayanarak, bankanızın; kart aidatı, yıllık üyelik ücreti vb... İsimler altında bugüne dek tahsil ettiği tüm aidatların tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. Kesilen 158,50 TL ücretin tamamının iptal-iade edilmesini yasal faizin silinmesini ve ekstra bir yükümlülük altında bırakılmayı istemiyorum. Bu durumla ilgili ivedi şekilde dönüş yapılmasını ve gereğinin yapılmasını arz ederim

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 13 Ağustos 10:24

Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 12 Ağustos 19:54

Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Gonca 13 Ağustos 12:51  

  Bilgi verildi diyorlar, işin içinden sıyrılıyorlar. Bence bir araya gelip kartlarımızı iptal ettirmeliyiz. İnsana başka çıkar yol bırakmıyorlar.

 • profile-icon Berat 12 Ağustos 20:35  

  Ben de aynı konuda az önce bir şikayet oluşturdum. Ayrıca bu ücretle alakalı tarafıma bilgi de verilmedi

  • 1Destekçi

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler