24 Haziran 2016

Yapı Kredi Bankası'nın Hesap Kapatmama Taktiği

Bundan aylar önce, Yapı Kredi Bankası'na ait tüm hesaplarımı kapatmama ve ilgili hesabın/hesapların kapatıldığına dair 'yazılı, imzalı evrak' almama rağmen, bugün gelen bir email ile "banka kartımın limitinin yükseltildiği uyarısı" aldım ve haliyle şoke oldum! Müşteri temsilcisini aradığımda, hesabımda 1 kuruş olduğu ve 'hesap kapatma talimatımın alınmasına rağmen' kapatılmadığı bilgisini aldım!


Banka, içeride alenen kuruş bırakarak, hem hesap işletim ücreti almak, hem de '12 yıl önce kullanılmış bir ATM kartını aktif gibi göstererek', haksız kazanç sağlama yoluna girmiş, bunu 'mevcut müşterileri kaybetmeme stratejisi' adı altında yapmış dahi olsa, 'Tüketici Hakları Hukuku ve Müeyyideleri'ne aykırı hareket etmiştir. Yapılan işlemin kanuni hiçbir hükmü olmadığı gibi, aynı zamanda bir suçtur. İlgili hesap ve kartın iptali gerçekleşmediği takdirde, yasal yollara başvurulacaktır.

Devrim 187 Okunma

Cevaplar

  • Devrim03 Temmuz 2016

    Banka yetkilisi ile yaptığım görüşmede, kapatma talimatını verdiğim son hesabıma, bir başka hesaptan 0,1 Kuruş (!) aktarım yapılmış. Buradan anladığım sonuç, bankanın hem müşterinin hesabını aktif tutarak bağlantıyı koparmamak, hem de içeride minimum düzeyde de olsa bir meblağ bırakarak, hesap işletim ücreti almak için bir fırsat yaratmış olması.

  • Devrim24 Haziran 2016

    Orayla görüştük zaten. Bu nasıl bir cevap?

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Haziran 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön