18 Eylül 2013 #2018972

Yapı Kredi Bankası'ndan Kart Aidatının İadesini İstiyorum!

Yapı Kredi Bankası tarafından kredi kartı aidat bedeli altında 60 TL Ağustos 2013 ekstresine yansıtılmıştır. 5464 sayılı kanunun ilgili başlığı altında almış olduğunuz bu ücret haksızdır ;çünkü hiçbir hizmet karşılığı yoktur.


Ayrıca 5646 sayılı yasanın 44. maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyetinde/Mahkemesi' nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır, denilmektedir. Konu ile emsal karar Kocaeli Tüketici Mahkemesinin 04 ekim 2006 tarih ve 2006/368 nolu kararıdır.


Bu karardaki ücretin iade edilmesi hükmü emsal teşkil etmektedir. Bu sebeple bahsi geçen 60 TL' yi ivedilikle kredi kartı hesabıma yatırmanızı istiyorum. Aksi durumda konuyu yargıya taşıyacağımı bildirmek isterim.

Önder 32 Okunma

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi18 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön