15 Mart
Yorum Yap
#11719325

Yapı Kredi Bankası'na Yıllık Kart Aidatı İtirazı!

Yıllık üyelik ücreti adı altında, hiçbir hizmet karşılığı olmayan 142 TL 14/03/ 2019 tarihinde ekstreme yansıtılmıştır. 822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen 142 TL üyelik bedelinin geri ödenmesini rica ediyorum. T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Bankanız tarafından bu zamana kadar tarafımdan yıllık kart aidatı adı altında tahsil etmiş olduğunuz tüm ücretlerin tarafıma iadesini rica ediyorum.

Serpil Serpil 303 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Serpil18 Mart

    Verdiğiniz cevap ektedir. Ve tamamen kelime oyunu yapmaktasınız. Kanun açık ve nettir. Eğer hala bu parayı almakta diretrecekseniz bankanızla çalışmamın sonlandırılmasını rica ediyorum.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi18 Mart

    Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi15 Mart

    Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları