24 Şubat 2015

Yapı Kredi Bankası Yıllık Kart Ücreti Alıyor!

Yapı Kredi Bankası'ndan 2014 Ocak'ta aldığım 600 TL limitli Opet World Card'tan yıllık aidat ücreti adı altında 80 TL kesinti yapılmıştır. Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde -dalga geçer gibi- 600 TL limitli karttan 750 TL'lik alışveriş yapmam halinde bunu puan olarak iade edecekleri söylenmiştir. Yargıtay 13. Dairesi'nin kart ücretinin hukuksuz olduğuna dair bir çok emsal kararı olmasına rağmen ısrarla bu parayı iade etmeyeceklerini söylemeleri üzerine şikayet kaydı oluşturdum ve tüketici mahkemesi için gereken evrakları (kullandığım eski kredinin dosya masrafı ile birlikte) hazırladım, 1 gün içinde bana dönüş yapılıp iade edilmezse gerekli yerlere başvuracağım.

Serdar 401 Okunma

Cevaplar

  • Serdar24 Şubat 2015

    Şu an şikayet ile ilgili dönüş yapıldı, hiçbir şekilde yardımcı olunmamıştır, bu ücreti biz keseriz, illa ki kesmeyelim istiyorsanız bu kartla sizden istediğimiz miktarda alış-veriş yapmalısınız şeklinde dayatılmıştır, yapı Kredi, kesinlikle ama kesinlikle uzak durulması gereken bir bankadır. Bankanın önünden geçtiğinizde bile kendinizi borçlu bir durumda bulabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Şubat 2015

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz, bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi www.yapikredi.com.tr adresinde yer alan “SİZİN İÇİN BURADAYIZ” bölümünden, Sosyal Medya’da hizmet veren @YapiKrediHizmet Twitter hesabımızdan ya da Facebook sayfamızda yer alan “YapiKredi Hizmet” iletişim formundan paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön