26 Mayıs
#12028683

Yapı Kredi Bankası Yıllık Kart Aidatı Aldı!

Worldcard normal kredi kartı müşterisiyim. Kartımı yaklaşık 6,7 yıldır düzenli kullanmakta ve ödemelerimin dönem borcunu zamanında yapmaktayım. 17.05.2019 'da 125 TL yıllık üyelik ücreti ekstreme yansıtılmıştır. Ben artık bu ücreti, bu kriz zamanında size ödemek istemiyorum. Aşağıya matbuu metni kopyalıyorum ama sizin 6,7 yıl düzenli ödeme yapan müşterinizin zaten kıymetini bilmeniz gerekiyor . Ben kartımı iptal ettirdikten sonra tekrar beni arayacağınızı biliyorum. İş o duruma varmadan çözseniz kendinize saygınız adına doğru olur. İlgileneceğinizi ve bana dönüş yapacağınızı umuyorum


822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.


Ayrıca yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 esas 2011/115 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücretinin bk. 125. Madde ve 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen üyelik bedelinin iptal edilmesini arz ederim.

İnan İnan 634 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İnan01 Haziran

    Beklentimi karşılamadı. 125 kesip 90 lira hesaba geri iade etmek yeni soygun şeklî sanırım. Ben tamamının iadesini istedim fakat 90lira yattı... 35 lira her türlü zarar ettim. Hiç memnun kalmadım.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi27 Mayıs

    Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi26 Mayıs

    Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları