01 Nisan 2013 #1717396

Yapı Kredi Bankası Yıllık Kart Aidat Ücreti İade Edilmiyor!

Yapı kredi bankası, kredi kartı ekstreme yıllık kart ücreti olarak yaklaşık 85 lira yansıtmış. Bankayı aradığımda müşteri temsilcisi ücretin iade edilmeyeceğini söylüyor. Eğer 3 ay içerisinde aransaydı iade olurmuş. Yasal olarak böyle bir şey yapamazsınız, tüketici haklarına aykırıdır.


Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı
Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar"hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.


Yetkili birisinin sorunumu çözmesini bekliyorum.

İsmail 43 Okunma

Cevaplar

 • İsmail21 Eylül 2013

  benimle irtibata geçildi. para iade edilmeyecekmiş. 3 ay içinde arasaymışım yardımcı olabilirlermiş. her bi şeyde mail atan arayan bankanın böyle şeylerde nedense hiç sesi çıkmıyor. böyle böyle cebinizi dolduruyorsunuz..

 • İsmail17 Ağustos 2013

  durumdan hiç memnun değilim. yapacak bişeylerinin olmadığını söylediler! borcumu ödeyip kartımmı iptal ettireceğim. kredi kartı kullanmayaccağım

 • İsmail15 Nisan 2013

  şu ana kadar benimle irtibata geçilmemiştir. 15 Nisan 2013.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi09 Nisan 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön