16 Aralık 2015

Yapı Kredi Bankası Yıllık Aidat Ücreti Kesti

17 Eylül tarihinde kredi kartıma 76 TL yıllık üyelik ücreti yansıtılmış. Kredi kartımı 3 aydır kullanmıyorum, bu ay fark ettim. Müşteri hizmetleri 3 ayı geçmiş iade edemeyiz dedi. Şu an tarih 16.12.2015. yani 3 ay dolmamış. 1 gün daha var. Yapı Kredi'nin takvimimi ayrı? Üyelik ücretimin iadesini istiyorum. Acil!

Nurdan 27 Okunma

Cevaplar

 • Nurdan18 Aralık 2015

  Yıllık aidat ücreti kesmiş sayın YapıKredi 17 Eylül tarihinde. Kartı çok sık kullanmadığımdan ekstrede gelmediğinden görmedim. Dün tesadüfen şu kartın durumuna bakayım dedim. Ne göreyim borçsuz karta borç gelmiş. Hem de kartını kullandığım bankanın yıllık aidat ücreti adı altında. Yıllık aidat ücreti adı altında kesilen paranın,4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırı olduğunu araştırdık, öğrendik. Lütfen gerekli olanları yapınız! İadesini istiyorum.

 • Nurdan18 Aralık 2015

  Yıllık aıdat ucretı için 16 Aralık tarihinde 3 defa Müşteri hizmetleri ile görüştüm. 90 günü geçtiği için iade yapamadıklarını ve sistemi düzeltmeye kimsenin yetkisi olmadığını söylediler? Nasıl yani? Kimsenin mi yetkisi yok! Bu arada 90 günü geçti, ama 91. günde dolmadı. Öyle bir günde aradım! Yıllık aidat ücretimin acilen tarafıma iadesini istiyorum.

 • Nurdan16 Aralık 2015

  Telefon bankacılığı ile ulaştım. 3 defa konuştum. 91.günde kartıma iade yapamadığınızı söylemekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Hiçbir yetkilinin yetkisi yetmiyor mu iade yapmaya? Kartımdan aldığınız 76 TL'nin iadesini istiyorum!

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi16 Aralık 2015

  Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön