31 Ekim 2016 #6824982

Yapı Kredi Bankası Yeni Düzenlemeye Göre Yapılandırma Yapmıyor

BDDK'nın geçen ay yayınladığı yeni düzenlemeyle müşterinin istemesi durumunda ihtiyaç kredilerinin 72 aya kadar vade ile yapılandırılması imkanı getirmesine rağmen Yapı Kredi Bankası bu düzenlemeyi farklı bir şekilde yorumlayıp uyguluyor. 1 aydır defalarca hem müşteri hizmetleri ile hem de Kredi İzleme birimi ile yaptığım görüşmelerde sadece ödemesini geciktiren müşteriler için bunu uygulayabileceklerini, ödememi 1 gün geciktirip aramamı istediler. Gecikme yapmak istemiyorum. Kredilerimin ödemeleri yüklü miktarda. Bu vade uzatımı ile biraz daha dengeli bir ödeme planı oluşturmak istiyorum. Ama olumsuz. Ayrıca 1 gün gecikmeyle kredi notum etkilenmezmiş dediler ama gayet iyi biliyorum ki anında notu düşürüyor. Müşteriyi hem doğru olmayan bir yola sevk ediyorlar, hem yönetmeliği dikkate almıyorlar, hem de müşterinin geri ödemesini kolaylaştırmak yerine zorda devam etmesine neden oluyorlar.

Vahit 1.873 Okunma

Cevaplar

  • Vahit15 Aralık 2016

    Gel zaman git zaman, Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırması ile ilgili genel uygulamasını değiştirdi ve gecikme olmaksızın 72 ay yapılandırma yapmaya razı oldu. Ben de böylece işimi hallettim. Darısı diğer zorda kalan vatandaşların başına.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi31 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön