15 Nisan 2013 #1743619

Yapı Kredi Bankası Yapılandırma Ücreti Neden Alınıyor!

Yapı kredi Bostancı şubesinden 17 ay önce konut kredisi kullandım. Düşen faiz oranları sebebiyle yapılandırma için gittim müşteri temsilcimiz işlemlerimizi her zaman ki gibi sorunsuz halletti ancak mahkemelerin emsal kararlarına rağmen bankaların hukuk tanımaz şekilde yapılandırma ücreti aldığını burada da gördük. Bankacılık sektörünün hukuk tanımaz tavırlarını sizin aracılığınz ile kınıyorum.


Sundukları hizmetin dışında aldıkları ekstra birçok masraf keyfıdır. Zaten kredi kullanırken dosya masrafı adı altında belli bir bedel alınıyor. İşi gücü bırakıp Tüketici hakem heyeti v.s peşinde koşmak istemediğimiz için malesef biz de burada yazmakla kalıyoruz.

Adem 1.266 Okunma

Cevaplar

  • Adem22 Nisan 2013

    Mail atmışlar. Mail de 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un Fiyat etiketi başlıklı 12.maddesini ileri sürerek istediğimiz gibi ücret kesebiliriz diyorlar. Pişkinliğin bu kadarına pes. Hangi maddede yapılandırmada eski miktarın üzerine çıkılıp müşterinin cezalandırılacağı yazılıyor? Siz yaptığınız hatayı kabul edebilecek kadar dürüst bile değilsiniz. Bu hafta yasal işlem yapacağım. 4077 sayılı yasayı kılıfına uydurur ilgili birimlere anlatırsınız. İyi hazırlanın ama mail de bol keseden sallamaya benzemez.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi22 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, 1743619 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

  • Adem16 Nisan 2013

    Şimdi şikayetime standart cümleler kurmadan bir ekleme daha yapayım. Biraz önce internet bankacılığından hesabımı kontrol ettim 750 TL daha kesilmiş. Yani yapılandırma sonucunda taksit tutarım 880 den 875'e düştü yani 43 ay kalan kredim için ay başına 5 TL avantaj hesap edersek 43*5 = 215 TL avantajın karşılığında hesabımdan yapılandırma sebebi ile 3 gün içerisinde 1100 TL çekilmiş oldu. Şimdi okuyanlar abarttığımı mübalağa yaptığımı düşünecekler ancak tam olarak durum böyle. Tirajikomik ama durum bu. Belli ki bir hata mevcut müşteri temsilcim ilgileniyor ancak yapılan keyfi kesintilerin FÜTURSUZLUĞU'nu göstermesi açısından ibretlik bir olay. Söyleyecek söz bulamıyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön