24 Ekim 2016 #6758605

Yapı Kredi Bankası Tahsilatta Zorbalık

Yapı Kredi Bankası Çemenzar şubesinde M.Ç.adına kullandığım Esnek ticari hesap ve Business kart hesabından toplam 25.966.39 TL borç şirketi devir ettiğim kişiler tarafından ödenmediğinden müteselsil kefil olarak tarafıma noter ihtarnamesiyle tebligat yapıldı. Borcumu ödemek için şubeye gittiğimde hukuk işleri ile görüşmem gerektiği söylendi. Hukuk işleri yerine beni Colleturk adında ne olduğu belli olmayan bir yere yönlendirdiler. Burada bir sürü tehditkar sözlerden sonra şubeye ödeme yapabileceğim söylendi. Şubeye giderek ihtarnamede yazılı 25.966.39 TL'lik borcumu ödedim. Bir saat sonra beni telefonla arayan Colleturk bankanın hukuk işleri yetkilisi olduğunu söyleyip 264 TL daha ödememi aksi takdirde icra işlemi yapacağını ve dosyayı iade etmeyeceğini mesaj attı ve söyledi. Yapı Kredi yetkililerine soruyorum: Bu haksız davranış ve para neden zorla tehditle tahsil ediliyor? Bu firma kim?

Salih 795 Okunma

Cevaplar

  • Salih24 Ekim 2016

    Haksız olarak tahsil ettiğiniz parayı ne zaman iade edeceksiniz. Bu konuda nasıl bir açıklama yapacaksınız? Sabırsızlıkla bekliyorum.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön