30 Mayıs 2017

Yapı Kredi Bankası Sözleşmeye Aykırı Davranıyor, Çalıntı Kart İşlemini İptal Etmiyor

Yapı Kredi bankasına ait kullandığım xxxx ile biten Adios Premium kartım 14 Mayıs 2017 gecesi saat 24 sonrası yani 15 Mayıs sabaha karşı çalınmıştır. Çalındıktan yaklaşık 1-1:30 saat sonra bankayı arayıp gerekli bildirimi yapmış ve 4-5 saat içerisinde yazılı olarak dilekçe ile şikayetimi bildirmiş durumdayım.

Bu sırada kart iptal olana kadar 4 adet şüpheli işlem (yaklaşık 1500 Euro civarında) yapılmıştır. Dilekçe ve sesli başvurularımda bu harcamaların bana ait olmadığını belirip iptalleri için gerekli uyarıları yapmış bulunmaktayım.

Banka ile karşılıklı kabul ettiğimiz kredi kartı sözleşmesinin madde 4' ünde açıkça gözükmektedir ki çalıntı bildiriminden 24 saat öncesine kadar ki işlemlerden sadece 150 TL'lik kısımdan ben sorumluyum. Ancak banka karşı tarafın bankası bu iadeyi sağlayana kadar benim bu tutarı ödememi talep etmekte ve herhangi bir iptal yapmamaktadır.

Levent 841 Okunma

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi07 Haziran 2017

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön