11 Kasım 2017 #9778321

Yapı Kredi Bankası QR Kodla Dolandırıcılık Mağduriyeti!

QR kod işlemiyle hesabımdan 2500 TL çekildi mail talimatı olduğu halde banka bana ne SMS gönderdi ne de mail atıldı, hesaptan yüklü para çekimi yapıldı diye haber verilmedi. Ben hesaplarımı kontrol ederken tesadüfle gördüm bankayı aradım dilekçe verdim paranın iadesi için ama banka mail attı ödeme yapmayacağız diye. QR kod işleminden bu bankadan binlerce şikayet var hala önlem alınmış değil bu nasıl iş anlamadım.

Serdal 682 Okunma

Cevaplar

  • Serdal13 Kasım 2017

    09.082017 günü saat 08'07de Yapı Kredi'ye ait banka hesabımdan QR kod işlemi ile 2.500 TL para bilgim dahilinde olmadan, hiçbir onay mesajı gönderilmeden dolandırıcılar tarafından çekilmiştir. Banka benim izinim olmadan ATM'den nakit çekimi artırarak 3500 TL yapmış ve dolandırıcılığa izin vermiştir. Olay hakkında bankaya şikayet dilekçesi verdim ama sonuç yok. Paramızı güvende olması için bankaya yatırıyoruz. Sistemde bir açık bırakıldıysa bu bankanın sorumluluğu. Bu dolandırıcılıktan 3 aydır bilgileri olduğu halde, müşterilerini bilgilendirmek bankanın işi. Bana savcılığa suç duyurusunda bulunmamı istediniz, ben yaptım. Hırsızları şikayet etmek, parayı takip etmek sizin sorumluluğunuz. Gerekenin yapılması, çekilen paranın iadesi, aksi takdirde hakkımı T.C. mahkemelerinde arayacağımı ve bankayla olan bütün ilişkilerimi keseceğim.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi11 Kasım 2017

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-24:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön