10 Aralık 2014 #2877747

Yapı Kredi Bankası Para İadesi Yatmıyor

Yapı Kredi Bankası'nın (Nuvo) 4 alışverişten 1'i bedava kampanyası Eylül ayında yapmış olduğum yaptığım alışverişin nakit iadesi Ekim ayı içerisinde yatması gerekiyordu. Fakat Ekim ayı içerisinde iadem yatmadı. Bunun üzerine Ekim ayı sonlarına doğru bankanın müşteri temsilcilerini arayarak durumu bildirdim.


Kayıt açtıklarını ve geri dönüleceğini söylediler. Aradan yaklaşık 2 hafta geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş olmadı. Kasım ayında 3-4 defa daha bankayı aradım. 6-7 Kasımda hesabıma Eylül ayı iadesinin yattığını söylediler. Fakat bu yatanın Eylül değil Ekim ayı iadesi olduğunu söyledim. Sonuç olarak 06.12.2014 itibari ile halen Eylül ayı iadem yatmadı. Maddi manevi mağdur edildim.

Orçun 564 Okunma

Cevaplar

 • Orçun21 Aralık 2014

  İnsaf yahu insaf şikayetime cevabınız üzerinden tam 11 gün geçti. Ne bir telefon araması ne bir e-posta ile hiçbir şekilde iletişime geçmediniz. Yazmış olduğum şikayete her mağdur müşteriye verilen cevabın aynısı kopyala yapıştır yaptınız ve attınız kenara. Bu yaptığınız dalga geçmekten başka bir şey değil. Müşteri memnuniyeti denilen bir olgu var ama sizin bildiğinizi ve anlatsam bile klasik cevap verecek kadar basit sıradan bir kurumsallığa sahip olduğunuzu düşünüyorum. Şu andan itibaren anladım ki bu konuyu Tüketici Hakem Heyetine taşımaz isem siz benimle dalga geçmeye devam edeceksiniz.

 • Orçun13 Aralık 2014

  Size birkaç sorum olacak. 1) Bankanızca değerlendirilmeye alınması için illaki bu gibi platformlara mı konuyu taşımak gerekiyor? 2) Sizin için '' gerekli incelemelerin yapılacağı kısa süre '' ifadesi ne ifade etmektedir? 4) Hesap dökümüne bakma ve gerekli işlemi yapmak; 10 Aralık 2014 ve 09:11:13 saatinde vermiş olduğunuz cevabın üzerine şu gün şu an itibariyle (yaklaşık 3 gün 3 saat) halen gerçekleşmemiştir. Bu işlemin yapılması bu kadar zaman alıcı bir şey midir? 5) Gerekli hesap dökümlerine ulaşmakta mı problem yaşıyorsunuz? Eğer öyle ise isteyin ben size elimdekilerin 1 fotokopisini gerek kargo gerek fax gerekse posta ile gönderebilirim. İster misiniz? 6) Telefonla müşteri temsilcilerinize defalarca bahsetmiş olduğum problemi yaklaşık buçuk aydır çözümlenememesine rağmen hala sizin sisteminizdeki '' sizin için buradayız '' linkinden sizi size şikayet etmemi hangi mantıkla düşünüyorsunuz? 7) Acaba malum olan hakkımı yılbaşından sonra yılbaşı hediyesi şeklinde mi vermeyi tasarlıyorsunuz? Cevaplaya bilirseniz sevinirim. Saygılarımla Yapı Kredi Bankası Mağdur Müşterisi

 • Orçun13 Aralık 2014

  Henüz hiçbir yoldan (mail, telefon vb.) geri dönüş olmadı. Defalarca telefon ile müşteri temsilcisine bildirdiğim halde de hiçbir şey yapılmadı.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi10 Aralık 2014

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan 'SİZİN İÇİN BURADAYIZ' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön