23 Ekim 2015

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Olmama Rağmen Hesap İşletim Ücreti Aldı!

Yapı Kredi Bankası ben işten ayrıldıktan sonra onayım olmadan ve haber vermeden hesap işletim ücreti kesmeye başlamıştı. Kendileriyle iletişime geçtim. Öğrenci belgemi faksladım. Ayrıca bana verilen bilgi üzerine 2 adet fatura için otomatik ödeme talimatı verdim. Benden kesilen ücret iade edildi. Sonra tekrar haberim olmadan kesildi ve tekrar iade edildi. Sonra tekrar kesildiğini fark ederek iletişime geçtim. Merve Hanım bana her seferinde iade edilemeyeceği gibi bir açıklama yaptı. Kurumsal bir firma olarak uygulamalarınızın tutarlı ve güven verici olmasını, tüm kanuni haklarım saklı kalmak kaydıyla tarafımdan kesilen ücretin iadesini ve hesabın kapatılması için gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

Canan 79 Okunma

Cevaplar

  • Canan09 Kasım 2015

    Firmanızdan arandım ve bana ödemelerde aksama olduğu gibi bir bahaneyle hesap işletim ücreti kestiklerini ve iade etmeyeceklerini açıkladılar. Öncelikle ben fatura tanımlattığım takdirde muaf olacağım bilgisi verilirken ödemelerde aksama olursa hesap işletim ücreti kesileceği ve iade edilmeyeceği gibi bir ek bilgi verilmemişti. Uygulamanın uygunsuzluğundan bahsetmiyorum bile o da ayrı bir konu ama bilgi verilmediğim bir konudan sorumlu tutulamam. Bunca zamandır bu kadar mağdur edileceğimi bilseydim en baştan kapatırdım bu hesabı. Oyuncak gibi oynattınız artık sinirlerim kaldırıyor bu muameleyi. Beni telefonla aramanızı istemiyorum bundan sonra tüm bilgilendirmeleri yazılı olarak talep ediyorum.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi23 Ekim 2015

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön