05 Haziran 2015

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Hesabından Kesilen Hesap İşletim Ücreti.

2011 yılında, lise son sınıf öğrencisiyken Yapı Kredi Bankası'ndan hesap açtırmıştım. İnternet şubesinden hesap işlemlerine baktığımda 2011-2013 yılları arasında toplamda yaklaşık 200 lira hesap işletim ücreti kestiklerini gördüm.
İnternet üzerinden şikayette bulundum, bu ücretin yasal olduğunu, ve "Play Club Banka Kartı ya da Play Club Kredi Kartı olan 12 – 26 yaş arası
öğrenci müşterilerimizin öğrenci hesabı, (Öğrenci belgenizin bankamıza
ibraz edilmiş olması gerekmektedir ) " ndan bu ücretinden kesilmediğini yazmışlar. Hesabı 17 yaşımda açtırdığıma göre yasal olarak öğrenci olmamam imkansız.
Şuana kadar kesilen bütün hesap işletim ücretlerinin iadesini istiyorum.

Asli 182 Okunma

Cevaplar

 • Asli09 Haziran 2015

  Geçmişte dayalı öğrenci belgesi ya da lise diploması mı gerekiyor bu ücretleri geri alabilmem için?

 • Asli09 Haziran 2015

  Bana gelen mail de yalnızca öğrenci belgesi ile hesap açtıran müşterilerinden ücret alınmadığını yazmışlar. Çözüme dayalı bir cevap değil bu. 17 yaşımda, hukuksal olarak öğrenci olduğum kesindir, açtırdığım hesabımdan şu ana kadar alınan bütün hesap işletim ücretlerinin iadesini istiyorum.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi09 Haziran 2015

  Müşterimizin iletmiş olduğu mesaja istinaden 09/06/2015 tarihinde kayıtlı e-mail adresine konu ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi05 Haziran 2015

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz, bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi www.yapikredi.com.tr adresinde yer alan “Sizin İçin Buradayız” bölümünden, Sosyal Medya’da hizmet veren @YapiKrediHizmet Twitter hesabımızdan ya da Facebook sayfamızda yer alan “YapiKredi Hizmet” iletişim formundan paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön