28 Mart 2013 #1712132

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartım Kapatılmadı Aidat Alındı!

World kredi kartımı Aralık 2012 tarihinde tüm borçlarını ödeyerek kapattım, yıllık aidatları da ödemek zorunda bırakıldım. Kapatma işlemini hem telefondan yaptım, hem şubeye dilekçe verdim garanti olsun diye. Bugün 90 tl aidat, 5.81 TL kart sigortası borcum olduğunu ve kartımın kapanmadığını arayıp söylediler. Kartımın kapatıldığını söyledim itiraz ettim fakat banka hiçbir şekilde hatasını kabul etmiyor. Bu tutarları ödemek zorunda bırakılıyorum, beğenmezsen mahkemeye gidersin gibi bir tavır var. Bu nasıl bir şeydir, banka istediği gibi bize borç yazabilir mi.

Cenk 32 Okunma

Cevaplar

  • Cenk16 Eylül 2013

    Bugün gelen şok bir ekstre ile kapatıldığı söylenen kartımın hala kapatılmadığını öğrendim. Yapı kredi, kredi kartını kapatmak için ne yapmak gerekir ? ortalama 6 ayda bir hortlayan bir karta sahibim ve her seferinde borçla geri dönüyor bu kart. Yapı kredinin insanlardan zorla para almak için geliştirdiği bir yöntem midir bu ? 3-5 liraya itiraz etmek yerine koyun gibi ödeyeceğimizi mi sanıyorlarb?

  • Cenk19 Nisan 2013

    Kredi kartımı sonunda kapatmayı başardım, kartı kapattılar fakat kapatma başvurusundan sonra oluşan üyelik aydatı borcu için işleyen kredi kartı güvencesi bedelini ödemem gerektiğini söylüyorlar. Kapanması gerekirken kapatmıyorlar, beni borçlandırıyorlar, o borç için de güvence bedeli istiyorlar. Anlamıyorum ben bu bankayı.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi05 Nisan 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön