17 Eylül 2013 #2015866

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yurt dışı Harcaması!

Amerika'da Yapı Kredi kredi kartımla yaptığım harcamalar esnasında SMS bilgi mesajı verildi. Örneğin 65$ olan bir harcamam için bankadan "kartınızla yurt dışında 113, 46 TL harcama yapılmıştır" şeklinde mesaj geldi. Ancak hesap ekstreme aynı harcama için 137 TL yansıtılmış.


Bankaya sorduğumda "muhasebelendirme tarihindeki kur farkından olabileceğini" söylediler. Ancak kur düşmüş dahi olsa ekstredeki ücret SMS'dekin den fazla. Üstelik'de SMSsms mesajında "bu meblağ muhasebelendirme tarihine göre değişiklik gösterebilir" şeklinde uyarı yok. Ben de SMS mesajını referans alarak nakit yerine kartla ödeme yaptım. Bu nedenle 1 haftalık harcamalarımda yaklaşık toplam 400 TL zarara uğradım.

Aslihan 68 Okunma

Cevaplar

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi17 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön