08 Mayıs 2013

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yıllık Üyelik Aidatı!

2010 yılı Haziran ayında Yapı Kredi Bankasın'dan aranarak 2 yıl aidat talep edilmeyeceği taahhüdüyle World kart teklifi aldım ve kabul ettim. Tıpkı taahhüt edildiği gibi 2012 Mayıs ayına kadar aidat yansıtılmadı. 2012 mayıs ayında yansıtıldı ve itiraz ettim kartımı iptal ettirmek istedim.


Çekişmeli telefon irtibatı neticesinde yansıtılan ücret iade edildi ve süre 2013 Mayıs ayına uzatıldı. Şimdi 2013 mayıs ayında yeniden yansıtıldı. ve ben aidatsız kart veren bankalar olduğu için bu şartlarda World kartı kullanmak istemediğim için iptal ettirdim. Fakat müşteri temsilcisi ile görüştüğüm kadarı ile iptal da ettirsem bu ücreti ödemek zorundaymışım. ne kadar ilginç (!)

Bahattin 56 Okunma

Cevaplar

 • Bahattin12 Haziran 2013

  Yapı Kredi Bankası; kendilerine bir defa faks, iki defa web sayfalarında bulunan "sizin için buradayız" linki (2176218 ve 2201550 numaralarıyla kayıt altına aldılar) ve aynı zamanda buradan yazdığım şikayet başvurularına yukarıda yazdıkları "en kısa zamanda dönüş yapacağız" bilgilendirme mesajı dışında herhangi bir dönüş yapmamıştır. haksız bir şekilde ekstreme yansıttıkları ücreti ödemediğim için bir sonraki ekstreye ödemediğim 60 TL lik bedelin cezasını da yansıtmıştır. ülkemizdeki birçok banka ile benim veya etrafımdaki insanların bu veya buna benzer problemleri bulunmaktadır. YKB dan çok daha düşük ölçekli bankaların bile müşterilerinin memnuniyetine bundan çok daha fazla önem verdiğini, çözüm sağlayamasalar bile en azından dönüş yaptıklarını görmekteyim. OYSA YKB DÖNÜŞ YAPMA TENEZZÜLÜNDE BİLE BULUNMUYOR. buradan mesajımı okuyan herkese duyurmak istiyorum. YKB MÜŞTERİLERİNİN ŞİKAYETLERİ İLE HİÇBİR ŞEKİLDE İLGİLENMEMEKTEDİR. BEN ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KONUYU YASAL ZEMİNE TAŞIYORUM. AYNI DURUMU YAŞAYAN HERKESİ KONUYU KAYMAKAMLIKLARDA YER ALAN TÜKETİCİ HAKLARI HEKEM HEYETİNE TAŞIMAYA DAVET EDİYORUM.

 • Bahattin22 Mayıs 2013

  internet sitenizde de yer aldığı üzere BİZİM İÇİN ORADAYSANIZ lütfen dönüş yapın...!

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi16 Mayıs 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

 • Bahattin15 Mayıs 2013

  Firmaya kendi web sayfası üzerinden de şikayetimle ilgili başvurdum. başvurumu 2176218 numara ve 09.05.2013 tarih ile kayıtlara aldılar fakat hala bir dönüş yapılmadı. yapıkredi bankası müşterileriyle hiç ilgilenmemektedir. bu gün de faks cektim. hafta başı itibari ile tarafıma bir dönüş yapılmazsa tüketci hakları hakem heyetine başvuruda bulunacağım. bir daha hayatım boyunca YapıKredi ürünü kullanmayacağım. çevremdekilere kullandırtmayacağım ve bulduğum her platformda müşterilerine karşı olan bu sorumsuzluklarını dile getireceğim.

 • Bahattin13 Mayıs 2013

  bankanın müşteri mrmnuniyeti bu mudur? hem buradan hem de bankanın kendi iletişim sayfasından yaptığım bu şikayete bir tek dönüş yapan yok.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön