18 Şubat 2013 #1637241

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yıllık Kart Aidatının İadesini İstiyorum!

Şubat ayı ekstremde 85 TL kart aidatı ücreti olduğunu görünce Müşteri Hizmetlerini aradım. Kart aidat ücreti ödemek istemediğimi, şayet ödemek zorundaysam kartımın kapatılmasını ve kart ücretinin iptalini istediğimi ilettim. Kart kapatıldı ancak kart ücreti iptali yapılmadı.


2013–2014 döneminde kullanmayacağım bir kart için neden ücret ödeyeceğimi anlayamadım.
Aynı durum diğer banka ile gündeme geldi mail attım ertesi gün cevap geldi ve sorunum halledildi
ve tekrar rica ediyorum. Ben kartımı kapattırdım kullanmayacağım döneme ait kart ücretinin de iptalini rica ediyorum.

Canan 24 Okunma

Cevaplar

 • Canan21 Şubat 2013

  az önce yapı kredi bankasından aradılar sorunum halledildi teşekkürler şikayet var.com, teşekkürler YKB. iyi çalışmalar.

 • Canan21 Şubat 2013

  YKB yetkililerine Benden aldığınız ücret 45 TL. değil 85 TL.dır. lütfen kalan 40 TL. nın da iadesini rica ederim. saygılar.

 • Canan21 Şubat 2013

  YKB gelen cevap mailini sizlerle paylaşıyorum. Sayın, Kredi kartı uygulamamız gereği, her yıl bankamız tarafından belirlenen üyelik ücreti kredi kartı hesaplarına borç kaydedilmektedir. Bu bilgi kredi kartı üyelik sözleşmemizde ve hesap bildirim cetvellerinin arka yüzünde de yer almaktadır. Üyelik ücreti, kredi kartı ile verilen ticari hizmet karşılığı talep edilen bir ücret olup, üyelik sözleşmesinde yer aldığı için herhangi bir yasal aykırılık teşkil etmemektedir. Worldcard'ınız ile ilgili başvurunuz işleme alınmış olup, Kredi Kartı hesabınızın kullanıma kapalı olması nedeniyle 45,00 TL üyelik ücreti iptali yapılmıştır. Saygılarımızla, Kredi Kartı Araştırma Ekibi

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi20 Şubat 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön