19 Mayıs
#11992867

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Yıllık Aidatı Kesti!

Yapı Kredi kredi kartımı ilk kullanımda 125 TL yıllık kart aidatı adı altında para kestiler. Yapılan bu haksızlığın ve hukuksuzluğun bankaya olan güvenimi sarstı. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.


T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve hgk2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.


Ayrıca yapılan bu ücretlendirme T.C. Yargıtay 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 esas 2011/115 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücretinin bk. 125. Madde ve 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmakta iken ve alınan bu ücret yasal değilken, bu bedeli ödemek istemediğimi belirtirim.


Gereği yapılmadığı takdirde bankanızla olan ilişkilerimi en kısa zamanda keseceğimi ve kartlarımı kullanıma kapatacağımı bildiririm. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen üyelik bedelinin iptal edilmesini istiyorum.

Fatma Fatma 644 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Fatma'nın Teşekkür Mesajı20 Mayıs

    İlginiz içi teşekkür ederim.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi20 Mayıs

    Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmış ve size kayıtlı telefonunuzdan bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi19 Mayıs

    Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları