Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Aidatı İptali

Kemal Kemal3 hafta önce

2013 yılından beri Yapı Kredi Bankası ile çalışmaktayım. 4506********1589 numaralı kredi kartıma ait 05.07.2020 tarihinde yıllık kart aidatı olarak 114,00 ücret yansıtıldı. Bankayı arayarak ücretin iadesini talep ettiğim de ücret iadesinin mümkün olmadığı ve kullanmış olduğum kredi kartımı kapatarak kart aidatı olmayan bir kredi kartı için öneride bulunuldu ve başvuru yaptım. 7 senedir bankanızın müşterisi olarak kart değişimi yerine iadenin yapılmasını beklerdim. T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme, 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde 05.07.2020’de kesilen yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.

Sonu1589 ile biten kredi kartımdan kesilen 114,00TL yıllık üyelik ücretinin ivedilikle iptalini ve iadesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 3 hafta önce

Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 3 hafta önce

Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler