14 Haziran
#12107142

Yapı Kredi Bankası Kredi Kart Aidatı Yansıttı!

12.06.2019 tarihinde 3326 ile biten Adios kredi kartım için ekstreme yansıyan 165 TL yıllık üyelik ücreti isminde alınan bedelin aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği koşulsuz, şartsız iptal edilerek kartıma iade edilmesini ve tarafıma bilgi verilmesini, aksi takdirde yasal haklarımı kullanacağımı bildiriyorum.


Tüketicinin korunması hakkında kanunun 31. Maddesinin 3. Fıkrası: "kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. " 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.


T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.


Yukarıda belirttiğim kanunun ilgili maddelerinde açıklığa kavuşturulmuş olan geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hükme dayanarak, bankanızın; kart aidatı, yıllık üyelik ücreti vb... İsimler altında tahsil ettiği aidatın tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

Atakan Atakan 976 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Atakan'ın Teşekkür Mesajı15 Haziran

    17 yıldır müşteriniz olarak sorunumu kısa sürede çözdüğünüz için çok teşekkür ederim.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi14 Haziran

    Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi14 Haziran

    Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları