17 Mart
#11725876

Yapı Kredi Bankası Kredi Kart Aidatı Yansıttı!

Yıllık üyelik ücreti adı altında, hiçbir hizmet karşılığı olmayan 165,00 TL 13 Mart 2019 tarihinde ekstreme yansıtılmıştır. 822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen 142,00 TL üyelik bedelinin geri ödenmesini rica ediyorum. T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.


Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen üyelik bedelinin iptal edilmesini istiyorum. Yapılacak olan iadenin "bonus" olarak kartıma yansıtılmasını istemiyorum. Para iadesi olarak kartımda görmeyi istemekteyim. İadenin yapılmadığı takdirde tüm yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek isterim. Bu konuda geri dönüş yapılmasını bekliyorum.

Hasan Hasan 585 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hasan21 Mart

  Evrim tekstil hasan demir

 • Hasan'ın Teşekkür Mesajı18 Mart

  Yapı Kredi Bankası hemen dönüş yaptı çok teşekkür ederim

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi18 Mart

  Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmış ve size kayıtlı telefonunuzdan bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi17 Mart

  Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları