13 Şubat 2013

Yapı Kredi Bankası Kestiği Hesap İşletim Ücretini İade Etmedi!

Yıllar önce yapı kredinin öğrenci hesabı programına dahil olmuştum. Önceleri hesabımda tuttuğum miktarda kesinti olmuyordu. Sonra birden bire azalmaya başladığını farkettim. İtiraz ettiğimde işletim ücreti olduğunu söylediler. Biz hesap açtırırken böyle bir şey yoktu. Dolayısıyla imza da atmadık.


Şehir dışındaki öğrencinin hesabına 50.00 TL yatırın 25.00 TL olarak geçsin. Başta anlamadığımız için fark edemedik. 5-6 kere 25.00 TL'lik hesap işletim ücreti kesildi. Kesilen paraların hesabıma iadesini talep ediyorum.

Çağdaş 440 Okunma

Cevaplar

 • Çağdaş23 Mart 2013

  Hala bir gelişme yok.

 • Çağdaş27 Şubat 2013

  Ayrıca o yıllarda hesap açtırırken, hesap işletim ücreti alınmaktadır gibi bir yazı okutup, imzalatmadılar. Çözüme ulaşmayan ve yazılarıma cevap verilmeyen şikayetim için cevaplandı olarak görünmesini istemiyorum.

 • Çağdaş22 Şubat 2013

  Ayrıca o yıllarda hesap açtırırken, hesap işletim ücreti alınmaktadır gibi bir yazı okutup, imzalatmadılar.

 • Çağdaş16 Şubat 2013

  Gönderilen mail şu şekildedir: Uygulanan muafiyetlerimiz; - MEŞE Temel Bankacılık Paketi'ne üye müşterilerimizin Çalışan Hesabı, - Ardıç Yatırım Paketi ve/veya Çınar Mortgage Paketi üyesi olan müşterilerimizin paket başvurusu esnasında seçtikleri bir adet vadesiz hesabı, - Play Club Banka Kartı ya da Play Club Kredi Kartı olan 12 – 26 yaş arası öğrenci müşterilerimizin öğrenci hesabı, - Maaş müşterilerimizin maaş hesabı, - SGK Emekli hesabı, - Senetsiz Taksit Sistemi / Kredili Senetsiz Taksit Sistemi için ödeme talimatı bulunan müşterilerin talimat verdikleri hesapları ve ilgili firmaların alacaklı hesabından hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Yukarıdaki maddelerden - Play Club Banka Kartı ya da Play Club Kredi Kartı olan 12 – 26 yaş arası öğrenci müşterilerimizin öğrenci hesabı, Benimde şikayetimde belirttiğim gibi o yıllarda açtırdığım öğrenci hesabımdan hesap işletim ücreti kesilmiştir. Şikayetimin detaylı olarak okunarak, mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Şikayete dönüşleri mail olarak değilde, herkese açık olan buraya yapmanızı rica ediyorum.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi15 Şubat 2013

  Sayın Yetkili, 1628629 nolu şikayet mesajına istinaden müşterimize mail olarak dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi, www.yapikredi.com.tr internet sitemiz ya da 444 0 444 nolu Çağrı Merkezimiz aracılığı ile Bankamıza iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön