24 Ekim 2016 #6769366

Yapı Kredi Bankası Kartımdan Habersiz Harcama!

Yapı Kredi Bankası'ne ait telefon numarasından arandım ve kartımın sanal ortamda kopyalandığı acilen YKB tarafından gönderilen şifrenin güvenliğim açısından paylaşılması gerektiği söylendi ve bu şekilde kredi kartımdan 4.830 TL para çekildiğini sonrasında fark ettim. Bunun farkına varınca YKB'de yetkili kişileri aradım ve durumu izah ettim. 3. ayın sonunda yani bugün anlattığım gibi bir açıklama ile ilgisizce tarafıma döndüler. Telefonunuz ve kısa mesaj atan numara size ait dedim. Bana maalesef numaralarımız kopyalanıyor dendi. Beni sorumlu bulan banka kendi numaralarının kopyalanabildiğini ve engel olamadıklarını söyledi. Beni suçlu bulan banka ilginçtir ki kendilerine bakamıyor ve müşterisini korumuyor. Ayrıca olayı Temmuz 2016'da yaşadım. Tarafıma dönmediler bile. Sürekli ben aradım. Sayısız dilekçe gönderdim. Üzerime yıkılan bu olay sonucu çekilen parayı ödeyip, bu ilgisizlik sonucu da kartımı kapatacağım.

Necati 383 Okunma

Cevaplar

  • Necati30 Ekim 2016

    Yine sizlerden beklendiği gibi konu hakkında uzak ve standart açıklama gelmiş. Sizinle iletişime 3 ay boyunca geçtiğimi ve ilgisizliğinize müteakip, "Olanlardan biz sorumlu değiliz " dediğinizi belirttim. Halen sıkıntım gereği gönderdiğim dilekçelere ve yaptığım görüşmeleri gözden geçirmek yerine tarafıma açıkça, "iletişim için verdiğimiz bilgilerden bize ulşamak için uğraşın, belki tekrardan konuyu gözden geçiririz " açıklaması yapmışsınız. Hiç şaşmadım. Üzerime yıktığınız parayı ödeyeceğim ve kartı kapatacağım.

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi24 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Yeni hizmet modelimiz gereği şikayetlerinizin en hızlı şekilde kayıt altına alınması ve çözüme ulaştırılabilmesi için aşağıdaki resmi çözüm kanallarımızdan bizlere ulaşmanızı rica ederiz. - 444 0 440 (Hafta içi 09:00-20:00) - Bize Yazın ( https://www.yapikredi.com.tr/memnuniyetiniz-icin-buradayiz/bize-yazin.aspx ) - @YapiKrediHizmet / Twitter - Yapı Kredi Hizmet / Facebook - PK:440 - Kocaeli Bankamız çözüm kanalları üzerinden ileteceğiniz şikayetlerinizin takibini www.yapikredi.com.tr sayfamızda yer alan “Kayıt Takip Sistemimiz” ile yapabilirsiniz. Saygılarımızla, YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön