19 Eylül 2013 #2020024

Yapı Kredi Bankası Kart Verirken Aidatı İptal Ediyoruz Demişlerdi!

Yapı Kredi Bankası Mecidiyeköy şubesine giderek kart ücreti konusunda yüzyüze görüştüğümde "Her sene arayıp iptal ettirebilirsiniz" açıklamasına karşılık aldığım kredi kartına 90 TL kart ücreti geldi. İptali için 90 gün içinde 4,500 TL alışveriş yapma taahhüdü istendi.


Bu kadar önemli bir detayı söylememek karşındakini yanıltmaktır!


Sunulan 2. alternatif daha beter. Kart ücretini puanlarınızla ödeyebilirsiniz! Puan kazanayım diye aldığım bir kartta biriken puanları kartın ücreti için mi harcayacağım?


Yazsamda sansürleneceğini bildiğimden firma ismi vermiyorum. Fakat bir telefonla bu ücreti iptal ettiklerini öğrendiğim 3 banka var. Adios kartımı iptal ettirip bu kartlardan birine başvuracağım.

Füsun 72 Okunma

Cevaplar

  • Füsun09 Aralık 2013

    Bir mektup yollamışlar ve sözleşmenizde yazıyordu imza attınız demişler. Bu işleri burada uzun uzun yazmaya gerek yok. O sözleşmelerin neden o kadar uzun olduğu ve minicik yazıldığını ve bu nedenle geçerliliği olmadığını herkes biliyor. Ben bankada bana bu vaatte bulunan kişiyi de eğer işten çıkmadıysa bulabilirim sonuçta.Bu bankaların arkasına sığındıkları tek şey kimsenin 90 TL. için dava açmak ile uğraşmayacağı. Benim elimden de tek gelen bunu insanlara duyurmak. Yapı Kredi nin kart verirken bir telefonla iptal ediyoruz vaadine sakın ama sakın kanmayın!!! Borcumu sıfırladığım anda bu kartı kapatacağım ve farklı bankaların yeni çıkan ücretsiz kart seçeneklerine bakacağım.

  • Füsun30 Eylül 2013

    En kısa sürede bilgi vereceğiz cevabının üstünden 11 gün geçti. Yazdıklarımı da okumamışlar herhalde zaten , okusalardı "Şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz" demezlerdi. Benim amacım herkesin haberdar olup kartı alma sürecinde bu sözlere kanmamaları ...

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi19 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön