Yapı Kredi Bankası ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yalçın sonuçtan çok memnun

Yapı Kredi Bankası Kart Üyelik Ücreti Hk.

1.109
Yalçın
Yalçın 29 Mart 16:48
Çözüldü
Yalçın'ın Teşekkür Mesajı
“Teşekkürler”

Sonu 1576 ile biten World Gold kartımın 05 Ocak 2023 tarihinde kesilen 404,50 TL kart üyelik ücretinin aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği ve ekstra hiçbir şarta bağlanmaksızın iptal edilmesini talep ederim. “Tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.” “13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.” Üyelik ücreti olarak alınan 404,50 TL tutarındaki aidatın iptalini ve tarafıma iadesi hususunda gereğinin yapılmasını talep ederim. Aksi takdirde Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti ® ® gibi ilgili yerlere şikayet edeceğimi bildirir, bu durumun çözüme kavuşturulmasını talep ederim.

Yalçın
Yalçın01 Nisan 17:46

Teşekkürler

Benzer Şikayetler

profile
54
3 gün önce

Yapı Kredi Nakit Avans Limit Düşürülmesi

Yapı Kredi Bankası müşterisiyim. Özellikle nakit avans limiti kredi kartı bakiyesiyle aynı olduğu için tercih ettiğim ve memnun kaldığım bir sistemdi. Merkez Bankası açıklamasından sonra limit düşürüldü daha sonra karar iptal edildi ama limitim 3.000 TL gözüküyor. İptal edilmesine rağmen limitlerde ...

  • profile
1 Destekçi
profile
-
3 gün önce

Yapı Kredi Bankası Maaş Hesabımda 28 TL Lik Blokenin Kaldırılması

Yapı Kredi Bankası maaş hesabıma aylar önce para yattı ve yatan paraya bloke konuldu. Sonra bu blokeyi kaldırmamıza rağmen maaş hesabımda aylardır 28 TL'lik bir bloke var ve bu bloke kaldırılmadı. 28 TL'yi alıp nasıl yapacaklarsa yapsınlar. Blokeyi kaldırsınlar istiyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Hüseyin
Hüseyin
 

Kart iadesini nasıl geri aldınız ve nasıl bir yol izlediniz

Fatih
Fatih
 

İade edildi mi?