Yapı Kredi Bankası Kart Üyelik Ücreti

Şenay Şenay 14 Ağustos 02:13

Bankanızın maas müşterisiyim. Kredi kartım çıkartılırken herhangi bir ücret yansıtılmayacağı söylenildi lakin 158.50 kart ücreti yansıtılmış konu hakkında işlemin çözülmesini iade edilmesini talep ediyorum. Çıkarırken böyle bir bilgi paylaşmadınız üstelik maas müşterilerine de ayrıcalıklı olduğunu düşünüyorum. Acarken böyle bilgi verilmedi

Cevaplar

profile-icon Şenay 14 Ağustos 15:42

Bu yansıyan bedelin tamamını iade edilmesini talep ediyorum. Bununla alakalı çözüme ulaşmış değiliz. Tüketici kanunu diyor ki 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır. 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Tamamı iade edilmeyip kartım da ücretsiz olarak güncellenmezse yasal haklarımı kullanacağımı tarafınıza bildiririm. Ve ayrıca her yıl bu ücret de yansıtılacaksa kartımı da iptal ederim.

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 14 Ağustos 14:52

Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmış ve size kayıtlı telefonunuzdan bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

profile-icon Şenay 14 Ağustos 14:44

Çağrı merkezinizle görüştüm %75 ini iade ettiler lakin ben tam iade olarak güncellenmesini aksi halde hakkımı tüm haklarda sorgulayacağımı bildiririm çünkü bu kart ücreti olacak diye bir bilgi kart çıkartılırken bahsedilmemdi.

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 14 Ağustos 02:13

Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler