Yapı Kredi Bankası Kart Üyelik Ücreti

Sibel Sibel04 Temmuz 01:12

Kullanmış olduğum kredi kartında bugün baktığım 139.50 TL kart aidat ücreti kesildiğini gördüm. Ücretin iade edilmesini istiyorum.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanarak Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net bir şekilde bildiririm. Kredi kartımdan kesilen 139.50 TL yıllık üyelik ücretinin tamamını en kısa süre içerisinde iptalini ve iadesini istiyorum

Cevaplar

profile-icon Sibel 04 Temmuz 14:32

Bankayı aradığımda %75 iadesini yapabiliriz dediler böyle bir saçmalık olabilir mi kartı almamız için hiçbir şekilde aidat ödemesi yok diyorsunuz 3 senedir alınmadı bu sene neden alıyorsunuz ben ücretimin tamamının iadesini istiyorum yoksa sizinle çalışmayı bırakacağız ailecek

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 04 Temmuz 08:08

Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Yapı Kredi Bankası Logo Yapı Kredi Bankası 04 Temmuz 01:12

Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler