19 Eylül 2013 #2020951

Yapı Kredi Bankası İptal Edilen Karttan Aidat Aldı!

Bu banka iptal etmiş olduğum World cardımdan 60 TL aidat ücreti almış. Bu haksız ücretin tarafıma iade edilmesini talep ediyorum. 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince talep edilen bu ücretlerin alınmaması gerektiği görüşündeyim. Ayrıca konuyla ilgili Yargıtayın vermiş olduğu emsal kararlar mevcuttur.


Her ne kadar banka sözleşmesinde tek taraflı olarak ücretler alınabileceği belirtilmiş olsa da bu durum tüketici aleyhine kullanılamaz. Bundan dolayı, Yapı Kredi Bankası'ndan bu konuyu değerlendirip alınan 60 TL aidat parasını iade etmelerini istiyorum. Aksi durumda Tüketici Sorunları Hakem Heyetine, ardından mahkemeye başvuracağımı bildiririm.

Miray 82 Okunma

Cevaplar

  • Miray25 Ekim 2013

    Gördüğüm en kibirli, en sinir edici bankadır yapı kredi. bir daha asla çalışmam bunlarla

  • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi19 Eylül 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde detaylı bilgi verilecektir. Değerli Müşterilerimiz bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.yapikredi.com.tr internet sitemizde yer alan ''SİZİN İÇİN BURADAYIZ'' linkinden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön