08 Kasım
#12930412

Yapı Kredi Bankası Hukuksuz ve Mükerrer İcra Kesintisi

Yapı Kredi Bankası bankası Bolu/Köroğlu şubesinden maaş almaktayım. Maaşımın 4/1 i icraya kesilmektedir. Ayrıca maaş hesabına yatan her türlü para bloke edilmektedir. 08.11.2019 tarihinde yatan maaşın da ekstradan 4/1 i kesilmiş. Dolayısıyla aylık maaşın 4/2 si kesilmiştir. Kanuna aykırı olarak kesilen 981 liranın bloke sinin kaldırılarak hesabıma aktarılması gerekmektedir. İcra dairesi maaş hariç ibaresi koyduk, şubenin hatasıdır bloke koyamazlar diyor. Şube ise topu savcılığa atıyor. Mağduriyetimin giderilmesini ve bloke edilen tutarın hesabıma aktarılarak, hukuksuz olarak yapılan işlemin düzeltilmesini talep ediyorum. Aksi takdirde bankacılık denetleme üst kurulu ve yargı mermilerin şikayette bulunacağım.

Serkan Serkan 217 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi4 g

  Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konuya yönelik incelemeler tamamlanmıştır. Kayıtlı telefon numaranızdan tarafınıza ulaşılamamış olup e-mail adresinizden bilgilendirme yapılmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi4 g

  Değerli müşterimiz, Paylaşmış olduğunuz konu hakkında inceleme sürecimiz devam etmektedir. Süreç tamamlandığında detaylı bilgilendirme için sizlerle iletişime geçeceğiz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

 • Serkan08 Kasım

  Maaş bodrosu ve 535 TL icra kesintisi yapıldığına dair imzalı evrakı Köroğlu şubesine verdim. Şube de sizin icra biriminize mail olarak gönderdi. Kesintiden sonra maaş hesabıma yattıktan sonra yatan tutardan tekrar 1994.27 liranın 1/4 ü olan 498.37 TL icra kesintisi yapılmış. 04.11.2019 tarihinde de 482.87 lira kesilmişti. Napiyosunuz siz benim yaşamımı idame edebilmek için icra kesintisinden sonra mükerrer kesintiler yapıyorsunuz. Ben çocuğumu doktora götüreceğim. Sizin keyfi ve hukuksuz isleminizden dolayı mağdur oldum. Bu kadar kolay mı bloke koymak, sakın suçu icra dairesinin üzerine atmayın. Zira icra dairesi maaş hesabı ve maaş hariç ibaresi koymuştur. Buna rağmen siz kafanıza göre bloke koymaktasiniz. En kısa sürede sorunu çözüp bloke edilen tutarı hesabıma iade edin ve mağduriyetimi giderin. Sizin keyfi blokeniz yüzünden çocuğumun tedavisini yaptıramıyorum. Ayrıca bu yasal dayanaktan yoksun mükerrer blokeleri uygulayan ve bu işlemi yapan yetkililerden şikayetçiyim. Hatanın düzeltilerek en kısa sürede bilgi verilmesini talep ediyorum.

 • Yapı Kredi Bankası Temsilcisi08 Kasım

  Değerli müşterimiz, Ürün ve hizmetlerimizle ilgili şikayet, talep ve önerilerinizi değerlendirmek, size en kısa sürede yanıt vermek için tüm çözüm kanallarımızla yanınızdayız. Mesajınız bizlere ulaştı.Detaylı inceleme sonucunda sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapacağız. İşlemleriniz hakkında www.yapikredi.com.tr ‘de yer alan “Sizin İçin Buradayız” sayfamızdan 7/24 bizlere ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları